20.5 C
Tirana

Ngjarje e rende ne Shkoder, plagoset 27 vjeçari…

VENDI

Një njgjarje e rnede ka ndodhur ne Shkoder ne oret e para te mengjesit te se enjtes. Mesohet se behet fjale per plágósje me ármè zjarri e cila ne vendin e njohur si “Kryqezimi i ish deges” në qytetin e Shkodrës. Mësohet se është plágósur shtetasi Vasel Koçeku. Ai është dërguar menjëherë në Spitalin Rajonal te Shkodrës dhe behet me dije se ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

 

Ndërsa mësohet se shkak i plágósjes ka qenë një kónflìkt i çastit. Policia eshte vene menjehere ne levizje per te identifikuar dhe kapur e autorit të ngjarjes ku ne komunikaten e tyre ne lidhje me ngjarjen bejne me dije.

 

NJOFTIMI I POLICISË SHKODËR

Më datë 04.06.2020, ora 03:10, në lagjen “Vasil Shanto”, Shkodër, tek ish-kryqëzimi i degës, pas një kónflikti për motive të dobëta, është plágósur me ármë zjarri, shtetasi V. K., 27, banues në fshatin Vrakë, Malësi e Madhe, i cili ndodhet nën kujdesin e mjekëve, në Spitalin Rajonal Shkodër.

 

Fale reagimit të shpejtë të forcave të Policisë është bërë identifikimi i autorit dhe po punohet për kapjen e tij. Nuk jepen të dhëna të tjera, për shkak të hetimeve. Vijojnë hetimet për sqarimin e rrethanave të kësaj ngjarjeje.

- Advertisement -

TE FUNDIT