12.5 C
Tirana

Nëna sjell në jetë foshnjen e saj, që shpëton për mrekulli, por vetë ajo mbeti nën rrënoja (video)

VENDI

Tërmeti apokaliptik që goditi mëngjesin e së hënës juglindjen e Turqisë dhe Veriun e sirisë ka shkaktuar deri tani më shumë se 3 mijë vĩktĩma, mijëra të plagosur dhe disa qytete të rrafshuara.

Video e qarkulluara nga mometi i nxjerrjes së viktimave nga rrënojat apo i shpëtimit të jetëve kanë qemë mjaft prekëse.

 

Por një nga më përlotëset ka qenë ajo e publikuara nga një gazetar, i cili tregon momentin kur një burrë nxjerr nga rrënojat një foshnje të sapoardhur në jetë, ndërkohë që nëna e tij nuk ia del dot mbanë dhe ndërron jetë. Është rritur numri i viktimave nga tërmeti apokaliptik q goditi juglindjen e Turqisë dhe veriun e sirisë mëngjesin e ditës së martë.

 

Sipas raportimeve të fundit të mediave turke bëhet me dije se ka shkuar në mbi 3 mijë numri i peronave që kanë humbur jetën, ndërkohë që me mijëra të tjerë janë të plagosur. Ekipet e shpëtimit dhe forcat e emergjencave civile turk si dhe ekipet ndërkombëtare po vijojnë kontrollin poshtë rrënojave për nxjerrjen e trupave të tjerë.

 

- Advertisement -

TE FUNDIT