31.5 C
Tirana

Negociatat, Holanda paralajmëron votën kundër

VENDI

Ministri holandez i Punëve të Jashtme, Stef Blok ka deklaruar se Shqipëria ka ende rrugë për të bërë, përpara se të hapen negociatat e antarësimit me BE-në.
Diplomati ka vlerësuar arritjet e deritanishme të Shqipërisë, por thekson se vendi ynë nuk është ende atje ku duhet.
Ministri i Jashtëm thotë se duhet punuar me shumë në fushën e sundimit të ligjit si dhe luftën kundër korrupsionit.
Nga ana tjeter Block është shprehur tejet optimist për Maqedonine e Veriut.

- Advertisement -

TE FUNDIT