13.5 C
Tirana

“Ne mund ta bejme Shqiperine…” Tom Doshi uron festen e pashkeve

VENDI

Deputeti dhe kryetari i partise Sicialdemokrate Tom Doshi me ane te nje postimi ne rrjetet sociale ka uruar festen e Pashkeve te gjithe besimtareve te krishtere.

Ne urimin e tij Doshi nder te tjera shkruan se duke shtrenguar duart me njeri tjetrin, duke kerkuar bashkimin dhe jo ndarjen ne mund ta bëjmë më të mire Shqiperine.

Postimi i plote i deputetit Tom Doshi:

Të dashur besimtarë katolik ju uroj me zemer këtë ditë të madhe të Ringjalljes së Krishtit!
Gezuar! Dita e Pashkes është dita e shpreses, e ngadhenjim mbi vdekjen, vuajtjen, persekutimin dhe mundimet! Krishti u ringjall për të na mesuar se e mira e mund të keqen, se e drejta triumfon mbi padrejtesine, se dashuria e mund urrejtjen! Të gjithe ne kemi nevoje per këtë mesazh, për këtë pranvere besimi! Pandemia dhe shume probleme të tjera ekonomike e politike kane goditur vendin tone por me besimin në Zot, duke shtrenguar duart me njeri tjetrin, duke kerkuar bashkimin dhe jo ndarjen ne mund ta bëjmë më të mire Shqiperine, jeten tone dhe njeri tjetrin!
Per shumë mot Pashken e me shendet !
Tom Doshi

- Advertisement -

TE FUNDIT