Ashtu siç edhe pritej, ulja e shifrave të infeksionit pritet të sjellë lehtësim të masave anti-Covid. Në mbledhjen e radhës Komiteti Teknik i Ekspertëve pritet të lehtësojë masat anti-COVID. Mësohet...

COVID INFO

Lajm i mirë për shqiptarët! Gati masat e reja, ndryshon sërish ora policore dhe vera na gjen pa maska

Ashtu siç edhe pritej, ulja e shifrave të infeksionit pritet të sjellë lehtësim të masave anti-Covid. Në mbledhjen e radhës Komiteti Teknik i Ekspertëve...

Nisin koncertet! Korça ‘thyen’ masat andi-Covid, këngëtarë të njohur vijnë me serenata korçare (Video)

Pas më Shumë se një viti në qytetin e Korçës janë rikthyer koncertet LIVE në shesh. 17 serenata korçare të dashurisë ,dhimbjes e mallit...

Shkurtohet ora policore dhe hiqen maskat në ambientet e jashtme

Anëtari i Komitetit Teknik të Ekspertëve, Skënder Brataj, thotë se nisur nga situata e pandemisë në Shqipëri, në vend do të ketë lehtësim masash....

TE NDRYSHME

- PUBLICITET -

BOTA

SHOW BIZ

POLITIKE
TE FUNDIT

Grida Duma ‘shtanget’ në mes të emisionit, i bën kërkesën e papritur Arian Çanit: Pse i bën këto gjëra?

Grida Duma i ka bërë një kërkesë të papritur Arian Çanit në mes të emisionit. Ajo i tha që të hiqte pjesën e pyetjes që...

“Berishën e urrenin, por edhe e donin shumë, ndërsa këtë e tallin”, Imami për Bashën: Nuk na…

I ftuar këtë të premte në emisionin “Zonë e Lirë”, ish-ministri Arben Imami, tashmë pjesë e grupimit të PD, që kërkojnë largimin e Bashës,...

SPAK pritet të shkaktojë ‘tërmet’ në familjen Berisha, gazetari i njohur shqiptar nxjerr detajet ‘bombë’ për Shkëlzenin

Anëtarët e SPAK prej disa javësh po hetojnë korrupsionin dhe pasurinë me vlerë miliona euro të ish-kryeministrit, Sali Berisha, të cilën e ka kamufluar...

Shumë njerëz po tallen me të, ku shkoi Lul Basha me rastin e festës së Bajramit/ Mos e ka ngatërruar pak?

Postimi i kreut të PD, Lulzim Basha që uron besimtarët myslimanë për Fitër Bajram, është bërë menjëherë viral në rrjetet sociale.   Në këtë ditë të...

Najada Çomo zbulon ku e vendosi “X” në zgjedhje: Nuk votova veten time por

Shefja e Infektivit në QSUT njëkohësisht edhe deputete e ardhshme e Kuvendit të Shqipërisë, Najada Çomo ka folur për fushatën elektorale para 25 prillit....

SPORT

- PUBLICITET -

KULTURE

DUHET TE LEXONI

ME RENDESI KOHET E FUNDIT NE A1 NEWS ALBANIA

Surprízat nuk kanë fund! Ana Lleshi publikon këngën dhe videoklipin ‘hot’ me Atdheun (VIDEO)

Ish-konkurrentja e “Përputhen”, Ana Lleshi është futur zyrtarisht në industrinë e muzikës. Ajo ditë më parë kishte paralajmëruar se do të sjell këngën e re,...

AMARILDO STERKAJ, DJALI NGA SHKODRA QË ME PASION ARRITI SUPER SUKSESIN NË DUBAI E JO VETËM…

Të ecësh përpara në jetë në ditët e sotme nuk është aspak e lehtë dhe për këtë përballemi dhe dëgjojmë çdo ditë raste nga...

“Kapa burrin në krevat me një femër, i nxora jashtë para komshinjve siç i ka bërë nëna”

E ftuar në emisionin “Historia ime” në Tv Klan, ka qenë Driola një grua 45 vjeç e cila ka rrëfyer historinë e jetës së...

Nuk flas dhe nuk do t’i flas kurrë babait”. Jasmina e Për’Puthen tregon fëmijërinë e vështirë

Deklarata të forta janë bërë nga ish-konkurrentja e Për’Puthen Jasmin Kadriu. Kjo e fundit ka treguar për ‘Glamour Zone’ se prindërit e saj janë...

E fríkshme! Arjani zbùlon kércénimet që i bëri Sindi Julit pas shérrit të famshëm

Para pak javësh Sindi pati një përplasje shumë të ashpër me Julin, që u bë shkak për një shpërthim shumë të fortë të konkurrentes. Ajo...
- PUBLICITET -

HISTORI

Bashkim Alibali, dashnori i këngës dhe i skenës

Nga Ramazan Çeka Bashkim Alibali është një këngëtar shumë i njohur në Shqipëri. Lindur në Tiranë dhe rritur në Shkodër. Ishte mjaft i vogël kur...

Ylli mbi yjet që la gjurmë në qiellin shqiptar

Luk Kaçaj u lind më 19 korrik të vitit 1926, në Bajzë të Malësisë së Madhe dhe vdiq më 7 shtator 2001, në Laç....

Abc/Story: Historia e bordellove që Ahmet Zogu hapi në vitin 1922

Në fillimshekullin e XX, të gjithë të huajt që hynin në Tiranë, priteshin në mënyrë ceremoniale nga një grup çingiesh. Të shfaqura si një...

KRONIKE
TE FUNDIT

Makina pluskon në ujë, dalin pamjet nga aksidenti ku humbën jetën babë e bijë

Dalin pamjet e para nga vendi ku ndodhi aksidenti që u mori jetën dy personave. Siç shihet edhe në pamje, makina ka qenë duke udhëtuar mbi urë, por ka dalë...

Ndriçimi puth në buzë Stelën? Fotoja shkakton debate të forta, si qëndron e vërteta

Emisioni Përputhen +40 pati debate sot, ndërsa në studio u diskutua një foto e Çimit me Stelën, ku duket se dyshja po puthet.   Foto shkaktoi...

“Jeni dashnorë me njëri tjetrin”, debat i fortë mes Gilbertës dhe Armandos: S’kam qenë në krevat me ju

“Shko në semafor”. Ishin këto fjalët e rënda me të cilat Armando iu drejtua konkurrentes së ‘Për’Puthen +40”, Stelës”, puntatën e kaluar. Kjo çështje...

Duhet të keni shumë kujdes! Po qarkullojnë kartëmonedha false, zbuloni tani si t’i dalloni

Kontakti i njerëzve me paranë është i përditshëm, po aq i madh është dhe rreziku që të kenë në dorë kartëmonedha të falsifikuara.   Dokumentari Unpublished...

TURIEZM

- PUBLICITET -

STIL JETE