9.5 C
Tirana

Ministrja Manastirliu publikon masat lehtësuese nga dita e sotme dhe ka një mesazh për shqiptarët

VENDI

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, publikon hartën e re të lëvizjes dhe hapjes së aktiviteteve, duke filluar nga dita e sotme.

 

Manastirliu iu bën thirrje qytetarëve që të tregohen të kujdesshë, pasi sipas saj, rifillimi i jetës kërkon më shumë vigjilencë për respektimin e rregullave, për të mbrojtur veten dhe të tjerët nga koronavirusi.

 

“Nga dita e sotme, zgjerohet fasha orare dhe hapen një seri aktivitetesh dhe shërbimesh për qytetarët, por kërkohet më shumë vigjilencë për respektimin e rregullave, për të mbrojtur veten dhe të tjerët 🤜#COVID19🤛”, shkruan Manastirliu.

- Advertisement -

TE FUNDIT