17.5 C
Tirana

Metallica shpërndan videon e artisteve shqiptare (VIDEO)

VENDI

Performanca e 4 vajzave shqiptare e këngës “Nothing Else Matters” është pëlqyer dhe promovuar nga grupi legjendar Metallica.
Kitaristi i grupit Kirk Lee Hammett ka shpërndarë në Facebook videon e vajzave të grupit StrinGirls.
“Performancë fantastike”, ka shkruar ai në përshkrimin e videos së shpërndarë para pak kohësh në rrjetin social Facebook.
StrinGirls Quartet është një kuartet harqesh i krijuar në vitin 2010 nga katër vajza që performojnë në violinë, violë dhe violoncel.
Në fillimet e tij kuarteti ka performuar muzikë klasike në evente të ndryshme por me kalimin e viteve e StrinGirls e kan zgjeruar repertorin e tyre dhe në zhanera të tjerë si muzikë Pop, Rock, Country, Folk, Jazz.
 

- Advertisement -

TE FUNDIT