-0.5 C
Tirana

“Mesazh i fshehur nga Krijuesi ynë?”, fenomeni natyror i pazakontë në Meksikë (VIDEO)

VENDI

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në Meksikë, i cili konsiderohet si një fenomen duke e krahasur si shenjë nga Zoti.

 

Kalimtarët e tmèrruar ka parë breshër në formë kòronavirusi në komunën e Montemorelos, në shtetin meksikan të Veriut, Nuevo Leon, ndanë imazhe të copave të akullit me kunja në mediat sociale.

 

Njëri pretendoi se Zoti mund të kishte dërguar motin ‘për të na kujtuar të qëndrojmë të vendosur’ ndërsa të tjerët komentuan se ishte ‘mesazh i fshehur nga Krijuesi ynë’. Kòronavirusi Còvid-19 është në formë sferike me thumba të mëdha, dhe duken pothuajse identike me breshrin që ra mbi qytetin meksikan.

 

Meteorolog dhe konsulent i Organizatës Botërore të Meteorologjisë (ËMO), Jose Miguel Vinas, tha kokrrat e breshrit ishin në të vërtetë mjaft normale.

 

“Brenda një stuhie, një top breshri do të fillojë si një formë e vogël sferike dhe do të grumbullojë shtresa akulli në krye,” tha ai.

 

- Advertisement -

TE FUNDIT