20.5 C
Tirana

“Merrja 1 mijë euro nata”, këngëtarja e njohur flet për mbrëmjet me…

VENDI

Këngëtarja e njohur Blerina Matraku e ftuar në emisionin “Vizioni i pasdites”, zbuloi për herë të parë shumën që fiton për një koncert. Blerina tregoi se paguhet nga 800 deri në 1000 euro për koncert.

 

“Unë mezi e kapa veten me koncertet dhe është bërë shumë e vështirë deri sa e kapa veten sepse janë bërë shumë artistë. Kur unë fillova me koncerte vazhdimisht ndodhi tërmeti i Shtatorit që u bën anulime vazhdimisht, pastaj ndodhi i Nëntorit dhe vula përfundimtare ishte pandemia.

 

Mua më ka prishur shumë punë, normalisht janë anuluar të gjitha. Varjon nga 800- 1000 euro dhe piano baret janë më pak deri në 500 euro” u shpreh këngëtarja.

- Advertisement -

TE FUNDIT