9.5 C
Tirana

Mëngjes i trishtë për këngëtarin e muzikës popullore shqiptare, jep lajmin e hidhur

VENDI

Këngëtari i njohur i muzikës popullore shqiptare, Ilir Shaqiri ka dhënë lajmin e hidhur mëngjesin e sotëm. Ai ka humbur nënën e tij dhe këtë e ka konfirmuar me një shkrim në Facebook ku publikoi fotografinë e të ndjerës të shoqëruar me tekstin: “Mëngjes i trishtë. Lamtumirë nëna ime”.

 

Nuk kanë munguar ngushëllimet nga ndjekësit, miqtë dhe të afërmit për Ilir Shaqiri.

 

Ilir Shaqiri është një këngëtar dhe autor këngësh shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop dhe popullore folklorike. Ka krijuar mbi 600 këngë në muzikën e lehtë, popullore dhe për fëmijë si dhe është krijues i muzikës në 17 filma dokumentarë.

 

- Advertisement -

TE FUNDIT