15.5 C
Tirana

“Më vjen të qaj” Rezart Veleshnja ‘shpërthen’ në studio, çfarë e revoltoi

VENDI

Shumë prej këngëve më të klikuara karakterizohen nga këngë banale dhe kërcime provokuese.

Kjo temë u diskutua dhe sot në programin “Shqipëria Live”.

Mjeshtri i muzikës Zhani Ciko u shpreh se këto fenomene janë dëmtuese për shoqërinë.

“Janë fenomene që dëmtojnë dhe ndikojnë te shoqëria”, theksoi profesor Ciko.

Aktori i njohur, Rezart Veleshnja tha se këto lloj këngësh nuk duhet të transmetohen dhe sipas tij arti ka degraduar.

“Këto këngë nuk duhet të transmetohen. Më vjen të qaj për këtë art që po bëhet sot. Më vjen keq që nuk ka më njerëz si profesor Zhani”, u shpreh Veleshnja.

- Advertisement -

TE FUNDIT