20.5 C
Tirana

“Më thoshin s’ke baba dhe nuk do ecësh para”, rrëfimi prekës i Dafina Zeqirit

VENDI

Këngëtarja e njohur dhe mjaft e dashur për publikun, Dafina Zeqiri ka njoftuar se shumë shpejt do publikojë albumin e saj më të ri të titulluar “Dafina Moj”.

Përmes një postimi në rrjetet sociale këngëtarja ka treguar se përmes këtij albumi do kuptojmë shumë për jetën e saj private, sfidat që ka kaluar dhe shumë gjëra të tjera të rëndësishme.

Ajo tregon se është rritur pa baba, në një familje vetëm me femra dhe ishin të shumtë ata njerëz që nuk kishin besim tek Dafina duke i thënë që nuk ka baba dhe nuk ka për të ecur përpara.

“Do të mësoni një pjesë shumë të madhe timen në albumin tim ‘Dafinë Moj’. Ka pasur njerëz që më kanë thënë s’ke baba, s`ke me ec përpara. Ti ke me arrit shumë në jetën tënde. Më shiko mua ku jam sot. Dhe ne kemi pasur një jetë të vështirë, me sfida. Nëna ka qenë e sëmurë dhe na ka rritur neve, tre goca, vetë. Ne jemi kujdesur për njëri-tjetrin. Dhe e di sa e vështirë është me qenë vetëm goca në një familje. Sa punë duhen bërë në shtëpi e duhet me u rrit para kohe. S’ke kohë me dalë si fëmijët e tjerë, me lujt. Disa gjëra duhet me i lënë mënjanë, për me u kujdes për njëri-tjetrin”, ka shkruar Dafina. /tvklan.al

 

- Advertisement -

TE FUNDIT