5.5 C
Tirana

Me piramidë xhami dhe rërë të nxehur/ Zbuloni pishinën më të madhe në botë

VENDI

Me pamje nga oqeani paqësor pishina më gjigante në botë ndodhet në resortin San Alfonso del Mar në Algarrobo, Kili e cila është aq e madhe sa mund të lundroni me barkë mes për mes saj, dhe është futur edhe në librin e Rekordeve Guinness.

Veç lundrimit me barkë, thuhet që në këtë pishinë mund të bëhen edhe një numër aktivitetesh sportive në ujë.

Vendpushimi ka gjithashtu plazhin e vetëm të mbuluar në Amerikën e Jugut, sipas Yahoo Lifestyle, i cili është i vendosur në një piramidë xhami dhe është i pajisur me rërë të nxehur.

- Advertisement -
- Advertisement -

TE FUNDIT