10.5 C
Tirana

Mbetet jasht kuvendit, Nard Ndoka ‘shpërthen’ ndaj Bashës: PD më ka vjedhur votat!

VENDI

“Votat e mia janë vjedhur nga PD-ja, Basha duhet të heqë dorë nga interesat e ngushta të tij, të heqë dorë nga komisionerët partiak…”

Kreu i Partisë Demokristiane, Nard Ndoka, i cili nuk mori një mandat në zgjedhjet e 25 prillit, prej humbjes së zgjedhjeve ka bërë disa deklarata të forta.

Pasi fillimisht e quajti humbës, pastaj fitues, Nard Ndoka ka deklaruar së fundmi për kreun e PD Lulzim Basha se është “hajdut”.

Ndoka ka deklaruar se PD ka vjedhur votat e tij dhe se ka pasur komisionerë të shitur nga ana e PD-së, që ndikuan në tjetërsimin e rezultatit.

- Advertisement -

TE FUNDIT