3.5 C
Tirana

Mbani dietë sipas shenjës së horoskopit

VENDI

Dashi-Konsumoni patate, spinaq, kastravec, thjerrëza, mollë, fasule dhe lakër.Mos harroni peshkun dhe bajamet për trurin.

Demi-Panxhar,lulelakër,kungull dhe mos hani vonë në darkë.

Binjakët-Vezë, grurë,domate,portokall,bishtaja,karrota dhe kubulla

Gaforrja-Duhen ushqime me përmbajtje uji si:Shalqi,pjepër,kërpudha,lakra.Pini shumë ujë dhe mbani regjim me peshk.

Luani-Mishi, mjalti dhe perimet me përmbajtje të lartë hekuri janë të domosdoshme për ju.

Virgjëresha-Mish viçi dhe qingji,limona,tërshëre,ullinj të zinj dhe bajamet.

Peshorja-Bizele,bollgur,spinaq,asparag dhe përjashtoni sheqerin dhe niseshtenë.Jo ushqim pikan,pak mish viçi dhe qumështin shoqëroje me fruta.

Akrepi-Zarzavate, lulelakër, arrë kokosi, qershi,qepë dhe mustardë.Jo alkol,jo duhan!

Shigjetari-Mollë,Luleshtrydhe,fruta perime,hurma, qershi, domate, bishtaja, miser

Bricjapi-Zarzavate, qumësht lope, portokall, limon, të verdhë veze,oriz kafe, selino, peshk dhe asnjë lloj buke!

Ujori-Peshku, dardhat, limonët, portokalle dhe arrat,misër dhe pjeshka.

Peshqit-Panxhar, veze, qepë, drithëra, kumbulla të thata, limon, portokall, mollë, rrush, spinaq dhe ruani zemrën e mëlçinë.

- Advertisement -

TE FUNDIT