19.5 C
Tirana

Luljeta e “Për’puthen +40”: “Edi Rama është seksi, ma ndez llampën, Meta është sa kofsha ime”

VENDI

Luljeta Nallbani është një nga personazhet që ka spikatur më shumë nga të gjithë konkurrentët e “Për’puthen +40”.

 

Së fundmi, 65-vjeçarja nga Fieri ka dhënë një intervistë në Top Albania Radio, fiks siç di ajo, pa filtra dhe krejtësisht e drejtpërdrejtë. Në dy këngët që ajo ka realizuar falë spektaklit “Për’puthen +40” e që janë komentuar pa fund, “S’ta Jap” dhe “Luje”, dëgjohet shprehja e saj “ma ndez llampën”. Në këtë intervistë, ajo u bë pjesë e një loje që quhej pikërisht kështu ku i duhet të zgjidhte se cilët nga personazhet e famshëm meshkuj ja ndezin llampën.

 

Ndër ta, ishin edhe disa figura shumë të njohura politike disa prej të cilëve Luljeta pati disa komente.

 

“Edi është seksi, s’ka. Ky ta ndez pa e parë mirë. Mashkull 2 metër, i kuruar i veshur, ma ndez llampën. Meta jo, jo. Ky është sa kofsha ime. Mos të mërzitet, Iliri është i shkurtër, rrumbullak, topolak. Nuk ma ndez llampën. Basha është king, është i bukur. Është i plogët, e ndez llampën, por nuk është tipi im. Për Berishën kam respekt. E kam takuar, doktori është artist. Ka dhe një zonjë grua. Megjithse është doktor dhe ta ndez, doktori mund të pi viagra!” tha ajo.

 

Mësohet se ajo nuk do të jetë më pjesë e “Për’puthen +40” pasi e ka të pamundur të vijë çdo ditë në Tiranë nga Fieri.

- Advertisement -

TE FUNDIT