17.5 C
Tirana

Lajmi më i madh që kam dëgjuar këto ditë, Mjeku Pipero: Shumë shpejt do të kemi…

VENDI

Mjeku i njohur Pellumb Pipero ka dhene nje lajm te mire rreth situates ku ndodhet vendi.

 

Ai u shpreh se: Nëse nuk do të kemi një vaksinë shumë shpejt mund të kemi në dispozicion një imunoglobulinë e cila do të na ndihmojë për të sheruar rastet e rënda. Kete mjeku e tha duke iu referuar studimit më të fundit të Universitetit të Utrechtit në Holandë.

 

Ai shprehet se informacioni i ardhur nga Universiteti te Utrechtit për identifikimin e antitrupave humane anti koronavirus është lajmi më i madh që kam dëgjuar unë gjatë këtyre ditëve.

 

Kjo dëshmon dhe nje here që organizmi jo vetëm që prodhon antitrupa, por këto antitrupa janë efektive dhe e neutralizojnë virusin. Çka dëshmon që ne shumë shpejt edhe nëse nuk do kemi një vaksinë por do të kemi në dispozicion një imunoglobulinë, e cila do të na ndihmojë per te sheruar dhe rastet me te renda qe shkakton koronavirusi.

- Advertisement -

TE FUNDIT