10.5 C
Tirana

Kur e linda djalin e lash tek burri,Vet kam kerku qe mos ta takoj asnjeher sepse…

VENDI

Kur e linda djalin e lash tek burri,Vet kam kerku qe mos ta takoj asnjeher sepse…-Pershendetje Faqja Histori Te Jetes ju lutna ma postoni anonim,se e kam nje hall shum te madh edhe kisha pas shum deshir qe me mdhan kshilla se jam teper keq qka mka ndodh mu kerkujna ishalla si ndodh.Jam nje grua 30vjeqare.

 

Kam qen e martuar 8vtete kam nje djal aji jeton me babain e ti shkaqet e ndarjes jan te shumta.fjalosjet nga familja e tij ofendimet malltretitmet por me e keqja ne funde te ndarjes burri me tradhtoj msheftas me nje femer tjeter pas e kuptova une bera ndarjen nga ai edhe ja lash djalin por djalin tani e takoj edhe e mar kur te dua per vizit edhe per buj.pasi u ndava aji e muar ate femren qe me tradhtoj me ta menjeher dhe krijoj familje me ta nuk jam e sigurt shume por dukete qe kur jam ndar une nga ishe bashkshorti im ajo kishte ngel shtatzan.

 

Pas nje kohe u martova edhe une me nje person por pa deshiren time pa vullnetin tim sepse kemi dal menyre shoqrore me te dhe me ka hudhe ne pije gjer te dryshme filluam bashkjetesen per disa mujaj por qdo her ne ndikim pijev qe mi hudhte ne pije por as njeher pa e vrejtur une ngela shtatzan pas e kuptoj ai qe jam shtatzan me sme hedhte asgje ne pije sepse ka pas frik mos ndikon diqka tek bebeja pastaj une qdo dite e me shum vereja gjerat e mira e kqija qdo gje ishte kunder deshires time edhe pse isha shtatzan me maltretute me maltretojke ne shum menyra si me qen kafshe une.me ofendonte ne sy te qdo kujt me perulte me mbante vetem ne shpi si gurge shtepiak.

 

Dy her kam tentuar te lendus veten por ishte e kote qdo gje pas pak muj bashkjetese me te iku ne famijen time edhe ndahe nga ai perbindeshe pastaj linda femijun edhe ija lashe ati te merte eshte ne perkujdesje tina une nun ta takoj por skam kerkuar ta takoj me qe eshte i vogel dhe sme njeh edhe nuk kom dasht ma me pas pun me ish burrin tem perderi sa ai u tregu aq i keq me mu dhe ma qoj deri ne at gjendje nuk kom dasht kurr ma ftyryen me ja pa,kjo ka qen edhe njera nder arsyet e mija qe un kam than se djalin kom me lan te burri dhe nuk kam deshir ta shoh kurr me,

por te them drejten sdua te lidhem fort e te sepse po vuaj shum por ne te ardhmen dua qe ta di te verteten e ti kem prane dy femit e mi.tani jam tek prindrit por kam shum malle per djal sepse femija ska faj asgje edhe as kushe nuk ndahet nga deshera per te len femite jetim por nuk di si tja vej te martihem prap nuk mundem sepse skam besim edhe smun te vendosi me por edhe tek famija sjetohete qo her.jam e pa pune kam kerkuar qdo kunde nuk ka.

 

Tash kam mbet ne nje rruge pa kry nuk e di se qfar te bej nuk e di se nga te jam mbaj nje dit edhe familja ime do te lodhen nga un,un duhet te jetoj dhe punoj dikun tjeter dhe jo ne familjen time nuk du ti behem barr e askujt,ju lutem me ndihmoni qfar te bej por shum shinqerishte flm nga ju.

- Advertisement -

TE FUNDIT