19.5 C
Tirana

Kundërshtari i Lulzim Bashës befason me deklaratën e tij: E dija që në shkurt që Berisha do të shpallej “non grata”

VENDI

Kandidati për kryetar të Partisë Demokratike, Fatbardh Kadilli, ka bërë një deklaratë befasuese mbrëmjen e sotme, pasi u shpreh se kishte dijeni që në muajin shkurt se Sali Berisha do të shpallej “non grata”.

 

Ai thaë n Syri Tv se në dijeni të vendimit të Departamentit Amerikan të Shtetit ishin edhe vetë Sali Berisha dhe Lulzim Basha.

 

“Kisha informacione për këtë që ndodhi. E dinte edhe Sali Berisha dhe Lulzim Basha. E priste, nuk e kishte prerë biletën.

 

Kam pyetur dikë dhe më kanë thënë që edhe Sali Berisha e di. Në bindjen time ka një frakturë, më shumë se frikson në komunikimin me partnerët strategjikë. Unë nuk fajësoj Sali Berishën që ka 8 vite që është në opozitë, por atë që është kryetar i opozitës”, tha Kadilli.

- Advertisement -

TE FUNDIT