18.5 C
Tirana

Kujtim Gjuzi mori vetëm 3 vota, por tashmë ka pretendime! “Nuk i njoh zgjedhjet”

VENDI

Siguroi vetëm 3 vota, por Kujti Gjuzi thotë se nuk do t’i njohë zgjedhjet. Ish-deputeti Kujtim Gjuzi në një reagim të gjatë rendit disa arsye për pretendimin e tij.

 

Reagimi i plotë i Kujtim Gjuzit:

 

Republika e Shqiperise

– Partia Kombetare Konservatore Albania
– Kryesia QENDRORE

Deklarim Zyrtar publik.

 

ZGJEDHJET E DATES 25/04/2021 KONSERVATORET NUK I NJOHIN

REZULTAT I TRUKUAR DHE I TJETERSUAR PAS DATES 25/04/2021 ZGJEDHJE KUVENDI REPUBLIKA E SHQIPERISE
RENDISIM FAKTET PSE NUK NJOHIM ZGJEDHJET

 

1. Ligi zgjedhor eshte i miratuar ne Kuvendin Republika e Shqiperise ne menyre te njeaneshme nga maxhoranca me nismen per ndryshim te ligjit ne shkelje te regullores se kuvendit sepse jane 24 firma deputetesh ku 4 prej tyre jane te falsefikuara qe bene kourum per ndryshimin e ligjit te mepareshem.
Prokuroria ne mbrojtje te shtetit Shqiptar duhet te filloje hetim per kete skandal Kuvendor.

 

2. Ligji zgjedhor ka parashikuar votimin e emigranteve dhe cuditerisht Komisionere Shteteror i detyruar me Ligj nuk nxorri akt normativ dhe koalicionit ”ABEOK” disponon shkresa kthim pergjegje nga Komisionereu shteteror per zgjedhje qe na mashtron deri sa vjen dita e zgjedhjeve 25/04/2021 dhe shqiptaret rezidnte jashte vendit nuk u perfshine ne zgjedhje ketu kemi fakte qe jane hedhur vota ne emer te emigranteve Shqiptare. Prokurori i shtetit duhet te hetoje sistemin tims dhe librat e regjistrit zgjedhot.

 

3. 931 persona te administrates shteterore kane mbajtur nen vezhgim te paligjshem zgjedhesit ne masen 1 milon qytetare duke u marre numurin e kartes ID dhe numurin e telefonit personal. Shkelje e te drejtes per sekretin e te dhenave personale shkelje e konventave nderkombetare.
Prokurori i pergjitheshem i shtetit duhet te nise hetimin paraprak.

 

4. Partia Kombetare Konservatore Albania u censurua jo vetem ne televizionet kombetare por edhe ne televizionin Publik TVSH sepse u trukua dhe trafikua minutazhi televiziv.

 

5. Partia Kombetare Konservatore Albania nuk njeh zgjedhjet 25/04/2021 dhe ne do te propozojme kolegeve tane “ALEANCA BASHKIMI POPULLOR Emigracioni Ora e Shpreses dhe Konservatoret” ABEOK te mos njohim zgjedhjet sepse na kane marre, tjeteruar, trafikuar dhe demtuar rreth 55 Mije vota. Ne nuk na u lejua te vezhgonim maskaraden zgjedhore te realizuar si e tille me numurues sepse Shkelqesia e saj Ambasadore AMERIKANE Juri KIM dha mbeshtetje disa patronazhisteve me fanellat 6-9-12 qe jane siameze ne vjedhjen dhe grabitjen e votes shqiptare per 30 vjet Diplomatja amerikane u pa duke pire vere me opozitarin e breg lanes, drekoj me hajdaret infantile dhe se fundmi mori info nga nje ish xhakte e kthyer kryetare kuvendi 2005 – 2013 po asht mbeshtei personazheve qe ne i quajme xhaketa te vjetra dhe te kthyera disa here djem e vajza te ish sigurimit te shtetit ne diktature.

 

Prokuroria e shtetit duhet te monitoroje a ka shkelje te veprimit diplomatik te diplomateve nne para zgjedhje dhe ne post zgjedhje.

 

6. Partia Kombetare Konservatore ALBANIA gjate fushates elektorale nuk ka marre asnje finacim nga KQZ megjithese ishte dhe eshte parti Parlamentare, Ligji u shkel Komisioneri u dha para partive jo parlamentare dhe disa partickave qe dolen ne tv me diplomate rezidente ne Tirane Albania.

 

7 Partia Kombetare Konservatore Albania NUK NJEH MASKARADEN ZGJEDHORE Ne falenderojme me konsideraten me te larte 55 mije VOTUES qytetare Shqiptare qe besuan Koalicionin e 4 Partive dhe 7 Shoqata qe formatuan per here te pare nje koalicion qe nuk eshte pjelle e mitres se pergjakur PKSH – PPSH – PD – PS – LSI NE JEMI “ALEANCA BASHKIMI POPULLOR Emigracioni Ora e shpreses dhe KONSERVATORET”

 

Ne kishim profesore e doktore te shkencave ne krye te listave per zgjedhjet 25/04/2021 Ne kishim per kryeminister shkencash ne nuk kishim nje kryetar partie per te drejtuar 2021 – 2025 Ne kemi respektin me te madh per 55 mije votues qe jane ne zemren tone dhe ne do te bejme ndryshimin e rregjimit te Edi BASHA

KESHILLIM KONSERVATOR PER PROKURORIN E PERGJITHESH TE SHTETIT SHQIPTAR

SHKELQESIA JUAJ: LUTEM MERRNI MASAT PER TE ZBARDHUR KETE KRIM ZGJEDHOR TE DATES 25/04/2021

 

Zyra e shtypit “PKKA” 03/05/2021

- Advertisement -

TE FUNDIT