9.5 C
Tirana

Kryeministri Rama viziton me urgjencë sot Kosovën, ja axhenda e takimeve

VENDI

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama do të vizitojë sot Kosovën. Lajmin e japin kete mengjes mediat e Kosoves, te cilat shkruajne se Rama takohet me thuajse të gjithë udhëheqësit e vendit, duke nisur nga presidenti i vendit, Hashim Thaçi, kryeministri Avdullah Hoti, Kryeparlametnarja Vjosa Osmani si dhe liderët e partive.

 

Vizita e Ramës po bëhet pikërisht në një situatë mjaft të vështirë nëpër të cilën po kalon vendi, pas zhvillimeve të fundit me ngritjen e aktakuzës nga Prokurori Special në Hagë ndaj presidentit Thaçi dhe liderit të PDK-së, Kadri Veseli.

 

Te enjten e shkuar, Rama pati një deklarim në Kuvendin e Shqipërisë ku foli gjerë e gjatë për luftën e pastër të UÇK-së si dhe për komandantët e UÇK-së të cilët luf tuan drejtë dhe pastër për një Kosovë të lirë dhe sot të pavarur.

- Advertisement -

TE FUNDIT