9.5 C
Tirana

Koronavirusi në Shqipëri, vjen super lajmi nga Infektivi

VENDI

Lajmi i mirë është se në 24 orët e fundit janë shëruar 963 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve në 117,089 që nga fillimi i epidemisë.

 

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale u drejtohet qytetarëve të mos neglizhojnë asnjë shenjë të sëmundjes dhe të kontaktojnë për çdo dyshim me mjekun e familjes për të kryer testimin si dhe për ndjekjen dhe trajtimin ambulator në banesë.

 

Telefononi në numri 127 të Urgjencës Kombëtare për çdo emergjencë apo referim në spital.

- Advertisement -

TE FUNDIT