20.5 C
Tirana

Komisioni publikon provat kundër Ilir Metës, presidenti merr vendimin e papritur

VENDI

Presidenti i Republikës Meta nuk do të shkojë nesër në komisionin hetimor të ngritur për shkarkimin e tij.

Zyra e shtypit e presidentit sqaroi se kryetari i shtetit nuk do të paraqitet në këtë komision pasi nuk njeh asnjë vendim apo veprimtari antikushtetuese dhe antiligjore të kuvendit njëpartiak në detyrë, duke risjellë në vëmendje qëndrimin e datës 7 maj.

Por pavarësisht qëndrimit të Ilir Metës, komisioni ka vazhduar hetimin duke dëgjuar sot të gjitha deklaratat që presidenti i republikës ka artikuluar para dhe gjatë fushatës zgjedhore.

Këto qëndrime janë në themel të kërkesës së deputetëve socialistë për shkarkimin e Ilir Metës.

- Advertisement -

TE FUNDIT