31.5 C
Tirana

Koha për plazh/ Moti, e dielë 9 qershor

VENDI

Orët e para të ditës vijojnw ne ndikimin e motit të kthjellët dhe vransesirave kalimtare në të gjithë shqipërinë, ku më të dukshme paraqiten në
përgjatë kufirit lindor.
Por pasditja dhe mbrëmja paraqiten me kthjellime në rajonin Jugor dhe zonat Bregdetare por vranësira të shpeshta mbeten zonat malore.
Temperaturat e ajrit do të ulen lehtë në mëngjes por rriten në mesditë duke luhatur ekstremet ditore nga 15°C mëngjesi deri në 37°C mesdita.
Era do fryjë mesatar me shpejtësi deri 40 km/h, nga drejtimi Veriperëndimor duke gjeneruar në det dallgëzim 3-4 ballë.
Burimi: Metoalb

- Advertisement -

TE FUNDIT