17.5 C
Tirana

Kishin gëzim në shtëpi po për pak iu kthye në m ort/ Adoleshenti shqiptar bie nga taraca në Itali, ja gjendja e tij

VENDI

Një djalë i lindur në vitin 2004 me origjinë shqiptare, por banues në Sansepolcro, në provincën e Arezzo, këtë mëngjes rreth orës 10.30 u dërgua me urgjencë në Spitalin Careggi (Firence) ku momentalisht është i shtruar në Qendrën e Trau mës.

 

Djali, siç shpjegohet nga karabinierët së bashku me Brigadën e Zjarrfikësve, po kalonte disa minuta me shokët e tij në tarracën e ndërtesës së një fabrike e përshtatur për shkollë (pasi instituti profesional Buitoni, të cilën djali merr pjesë, po i nënshtrohet rikonstruksionit), shkruan “La Stampa”.

 

Në këtë moment, policia po përpiqet të kuptojë pse djali kaloi mbi dritën e dritës, e cila me peshën e trupit të tij u shemb duke bërë që 16 vjeçari, i cili bëri një fluturim prej gjashtë metrash, të binte.

 

Dinamika e aksidentit ende po vlerësohet nga karabinierët dhe zjarrfikësit të cilët ndërhynë në vend. Djali u transportua me Pegaso në spitalin Fiorentin në Careggi ku ndodhet në spital pasi pësoi fraktura dhe trauma.

- Advertisement -

TE FUNDIT