31.5 C
Tirana

Kërkohet largimi i Bashës me Urgjencë/ Vjen lajmi nga PD-ja: Basha ka marrë vendimin që…

VENDI

Lulzim Basha dorëzoi këtë të premte zyrtarisht kandidaturën për një mandat të tretë në krye të Partisë Demokratike.

 

Në 13 qeshor, përballë tij do të jenë Fatbardh Kadilli, Edit Harxhi dhe Ibsen Elezi.

 

I parti që dorëzoi formularin e kandidimit ishte Kadilli, i cili shpeshherë ka akuzuar Bashën se nuk ka krijuar kushte të barabarta gare.

- Advertisement -

TE FUNDIT