20.5 C
Tirana

Kandidati për kryetar i PD-së paralajmëron Bashën/ Zgjedhjet do t’i fitoj unë: Do bëhem dhe kryeministër

VENDI

Fatbardh Kadilli ka nisur fushatën e tij për zgjedhjet e kryetarit të PD-së nga qarku i Beratit. Kadilli nis fushatën nga Berati: Do punoj për fitoren e PD-së, jo

 

Bashkë me Kadillin në takim ka qenë i pranishëm edhe drejtuesi politik i Beratit për PD-së, Tomorr Alizoti. Kadilli ka theksuar se kryetari aktual Basha duhej të kishte dhënë dorëheqjen me zgjedhjet e 25 prillit.

 

Ai ka shtuar se nëse bëhet kryetar, nuk do të punojë që të bëhet kryeministër, por që të fitojë PD. Kadilli: Unë nëse bëhem kryetar i PD-së, nuk do punoj për tu bere kryeministër, por për të fituar PD.

- Advertisement -

TE FUNDIT