5.5 C
Tirana

Jonida Maliqi “shkëlqen” në finalen e Eurovizionit

VENDI

Jonida Maliqi ka performuar sot në finalen e“Eurovizionit” në Izrael, përpara publikut mbarë-europian.

Kënga “Ktheju tokës” dhe koreografia e këngës u pritë me duartrokitje nga publiku.

Shqipëria kaloi në finale dy ditë më parë, ku Shqipëria e mori këtë të drejtë pas votave të mbërritura në festival.

Ndërkohë, kënga e Jonida Maliqit ka marrë vlerësime maksimale nga publiku./Opinion.al E.Xh.

- Advertisement -
- Advertisement -

TE FUNDIT