20.5 C
Tirana

Ja sa paguhen gazetaret shqiptar, Blendi Fevziu me i paguari

VENDI

Te gjithe ne jemi kurioz per rrogat dhe pagesat e njeri tjetrit. Sidomos kur behet fjale per njerezit e famshem.

Gazetaria ndonse nuk eshte profesioni me i paguar ne Shqiperi ka disa gazetare dhe moderatore qe marrin shifra marramendese.

Ne rrjet po qarkullojne shumat e parave qe fitojne moderatoret shqiptar, le te shohim listen e tyre:

Ardit Gjebrea: 300-380 mije euro ne vit

Ermal Mamaqi: 5000 € ne muaj

Arjan Çani: 18 mije € ne muaj

Blendi Fevziu: 37 mije € ne muaj

E sic duket Blendi Fevziu eshte gazetari me i paguar ne Shqiperi.

- Advertisement -

TE FUNDIT