21.5 C
Tirana

Ja çfarë bën zonja Linda Rama për popullin shqiptar pas tërmetit.

VENDI

Bashkëshortja e kryeministrit Rama, Linda Rama, do të ndihmojë personat e prekur nga tërmeti i 26 nëntorit, si vullnetare.

Gazeta Tema njofton se zonja Linda ka patur eksperiencë si vullnetare, në menaxhimin e krizës humanitare, gjatë luftës së Kosovës, ndaj tashmë do të angazhohet edhe në menaxhimin e krizës post tërmet në Shqipëri.

Zonja Linda nuk e ka shpjeguar konkretisht se me çfarë do të merret dhe si do të asistojë të prekurit nga tërmeti, por duket se familja kryeministrore është e gjitha me mish e me shpirt, në shërbim të popullit.

Siç e keni parë të gjithë, veçanërisht angazhimi i kryeministrit Rama, është mjaft intensiv, duke nisur punën në ERTV, që në 6 të mëngjesit dhe duke e përfunduar atë në mbrëmje, madje duke dhënë instruksione se si të punojë edhe Erion Veliaj me shokë.

- Advertisement -
- Advertisement -

TE FUNDIT