11.5 C
Tirana

Italia nuk votoi Shqipërinë në Eurovizion, reagon Ermal Meta: Nuk e kuptoj jurinë, unë do ia kisha dhënë Shqipërisë

VENDI

Italia nuk i dha asnjë pikë Shqipërisë në Eurovizion, çka ngjalli mjaft polemika dhe kritika sidomos në rrjetet sociale. Për këtë ka reaguar Ermal Meta, shqiptari
që përfaqësoi Italinë në festivalin europian të këngës. Përmes një postimi në twitter ai shkruan: Sinqerisht nuk i kuptoj 12 pikët e jurisë italiane.
Unë do tia kisha dhënë Shqipërisë. Eugent ka një zë mbresëlënës. /Opinion.al
Juria profesioniste shqiptare i dha 12 pikë Italisë e cila përfaqësohej nga një shqiptar, djaloshin Ermal Meta. 12 pikët janë pikët maksimale pra vendi i parë.
Për vendin e dytë i cili merr 10 pikë juria shqiptare ia dha Qipros që përfaqësohej nga një shqiptare gjithashtu.
Ndërsa Italia nuk i dha Shqipërisë asnjë pikë.
Renditja si më poshtë:
Mali i Zi 10 pikë
Greqia 7 pikë
Maqedonia 6 pikë
Serbia 1 pikë
Italia 0 pikë
 

- Advertisement -

TE FUNDIT