19 C
Tirana

Irini Qirjako: Kur e pashë burrin për herë të parë s’më pëlqeu, më vonë e pëlqeva sepse…

VENDI

Mbretëresha e muzikës polifonike Irini Qirjako njihet gjithmonë për lirshmërinë e saj në intervista. E ftuar në E Diell këngëtarja u kthye pas në kohë dhe kujtoi ditën kur u takua me bashkëshortin e saj.

Kur e pashë për herë të parë smë pëlqeu ka rrëfyer ajo më vonë kur filloi të fliste fillova ta pëlqeja dhe kur e pashë që ai bënte shumë pas meje u martova me të ka treguar me të qeshur këngëtarja.

Qirjako gjithashtu pohoi se bashkëshorti e ndihmonte në punët e shtëpisë duke dhënë kontributin e tij sidomos në larjen e enëve. Sa i takon parave ato që fitoj në koncerte i mban gjithmonë ai ka përmbyllur rrëfimin e saj këngëtarja e mirënjohur. Kujtojmë se bashkëshorti i Qirjakos është me profesion ushtarak.

- Advertisement -
- Advertisement -

TE FUNDIT