20.5 C
Tirana

Humb jetën këngëtari i njohur i Shqipërisë

VENDI

Ndahet nga jeta në moshën 69-vjeçare këngëtari i njohur, Qerim Sula. Ai mbylli sytë pas një be teje me një sëm undje të rëndë, sprovë që nuk e kaloi dot.

 

Artisti dibran ishte këngëtar i këngëve epike në vend, ndërsa mbante edhe titulli “Mjeshtër i Madh”. Zëri i tij dhe kontributi në muzikë do të mbahen mend ndër breza.

- Advertisement -

TE FUNDIT