9.5 C
Tirana

Horoskopi javor për periudhën nga 02 – 09 maj

VENDI

Çfarë ju pret gjatë shtatë ditëve të ardhshme në punë dhe në dashuri, a do të kaloni mirë me familjarët, si do t’ju shërbejë shëndeti dhe a do të bëni investime

 

Lexoni horoskopin e përgatitur dhe shfrytëzojeni javën e cila është para jush në mënyrën më të mirë të mundshme.

 

 

DASHI (21 mars – 19 prill)

Puna: Ju pret një periudhë e suksesshme dhe fitimprurëse, por edhe humbja e autoritetit në ekip për shkak të sjelljes suaj të papjekur. Mos mendoni vetëm për veten dhe kini mirëkuptim për kolegët tuaj – mbështetja në të ardhmen do të thotë diçka për ju.

 

Dashuria: Përgatituni për trazira emocionale dhe surpriza në marrëdhënien tuaj me veten. Pavarësisht nëse jeni beqarë apo në një lidhje, do të ndjeni dëshirë dhe pasion të fortë për një person të ri në jetën tuaj – gjë që do t’ju tregojë se bota juaj e vogël perfekte nuk është aq e përsosur. Kontrolloni emocionet tuaja dhe mos bini lehtë në zjarr, por mos qëndroni të njëjtë. Merrni një vendim, përpiquni të përballeni me ndjenjat tuaja të trazuara dhe në fund gjithçka do të shkojë mirë për ju. Miqtë do të jenë mbështetja juaj më e madhe gjatë kësaj periudhe, dëgjojini dhe mos vendosni vetë për gjithçka. Dy mendje janë më të zgjuara se një.

 

Shëndeti: Ndjeni lodhje emocionale dhe fizike. Është koha për të rifituar një gjumë të shëndetshëm, për të filluar një dietë cilësore dhe për t’iu përkushtuar vetes.

 

 

DEMI (20 prill – 20 maj)

Puna: Ju rëndojnë të ardhurat dhe në vend që të fokusoheni në zgjidhjen e problemeve, bini në zjarr emocional dhe diskutime në vendin e punës. Mundohuni të kontrolloni emocionet tuaja, jini racional dhe bëni të njohur vlerën tuaj përmes komunikimit të hapur. Do të habiteni se sa shumë mund të fitoni kur të silleni si një person i pjekur dhe i rritur.

 

Dashuria: Mos i nënvlerësoni keqkuptimet dhe zhgënjimet në dashuri gjatë kësaj periudhe, sepse mund të jenë një shenjë që lidhja juaj nuk është më ajo që ka qenë. Partneri juaj mund të përpiqet t’ju bindë me anë të manipulimit, por ju takon juve t’i besoni intuitës dhe ndjenjës suaj. Jini të durueshëm, mos merrni vendime të nxituara, por mos u mashtroni. Yjet janë me ju dhe ju japin besimin që ju nevojitet për të ndryshuar. Demi beqar mund të gjendet në një situatë emocionale që do t’i detyrojë të rishikojnë parimet dhe parimet e tyre morale. Mos u shqetësoni, gjërat nuk janë thjesht të zeza apo thjesht të bardha, dhe çdo marrëdhënie kërkon dy njerëz që duan të njëjtën gjë. Jini të kujdesshëm, por edhe të guximshëm. Dëgjo zemrën tënde.

 

Shëndeti: Ju luftoni me ndryshime intensive të humorit dhe keni një krizë identiteti. Vetmia dhe kthimi në dëshirat dhe interesat tuaja të sinqerta.

 

 

BINJAKËT (21 maj – 21 qershor)

Puna: Jeni shumë fleksibël, por edhe shumë të qëndrueshëm në vendimet tuaja të mira të biznesit. Kjo është koha e duhur për të negociuar bashkëpunime të suksesshme në të ardhmen. Gjithashtu, kjo është një periudhë ideale për të zgjeruar njohuritë, të mësuarit dhe përparimin tuaj në çdo kuptim.

 

Dashuria: Planetët janë në anën tuaj, ju shkëlqeni, jeni të lumtur dhe karizmatik. Nëse keni një lajm të rëndësishëm për t’i thënë partnerit tuaj, tani është koha. Komunikimi juaj në marrëdhënie do të jetë i qartë dhe i suksesshëm, gjë që do të çojë në forcimin e marrëdhënies, e ndoshta edhe në hapin tjetër të marrëdhënies. Edhe Binjakët beqarë do të jenë të disponuar për komunikim të hapur dhe më në fund mund të pranojnë simpatinë që u pëlqen dhe të hedhin hapin e parë. Yjet ju mbështesin në fillimin e një lidhjeje të re, e cila do ju bëjë edhe më të lumtur. E vetmja gjë që ka rëndësi është që përpara se të hyni në një lidhje të re, të analizoni sjelljen tuaj në marrëdhëniet e mëparshme, në mënyrë që të mos përsërisni të njëjtat gabime.

 

Shëndeti: Jeni plot energji, thjesht rrezatoni. Ju tashmë po kujdeseni për shëndetin tuaj mendor dhe fizik – dhe ju mund ta shihni këtë. Vetëm vazhdo kështu.

 

 

GAFORRJA (22 qershor – 22 korrik)

Puna: Do të ndiheni të pakënaqur me mungesën e komunikimit në punë, gjë që mund t’ju bëjë depresiv. Sidoqoftë, suksesi është më afër se sa mendoni, ndaj mos nxirrni përfundime në hapin e parë. Mos u lëshoni në emocione që mund t’ju mashtrojnë.

 

Dashuria: Nëse arrini të sillni harmoni në një marrëdhënie, ju dhe partneri juaj do të shmangni të gjitha situatat e mundshme negative dhe do të forconi marrëdhënien tuaj. Megjithatë, nëse jeni egoist dhe përpiqeni të plotësoni vetëm nevojat tuaja, pa bërë kompromise me partnerin – do të pasojë një periudhë e turbullt. Atëherë do të keni ndryshime të mëdha humori dhe nuk do të keni më një vizion të qartë për një të ardhme të përbashkët dhe mund të bëni lëvizje për të cilat më vonë do të pendoheni. Gaforret beqare duhet të fokusohen te vetja gjatë kësaj periudhe dhe të mos kërkojnë me asnjë kusht partnerin. Mund të hasni në një person që mund ta imagjinoni, por nëse nxitoni në një lidhje, ajo do të përfundojë në mënyrë të palavdishme dhe shpejt.

 

Shëndeti: Qetësohuni, provoni meditimin. Ju duhet të balanconi emocionet tuaja dhe duhet të përpiqeni të rregulloni hormonet me dietën tuaj.

 

 

LUANI (23 korrik – 22 gusht)

Puna: Do të vini re xhelozi mes kolegëve në rrugën drejt suksesit dhe pozitës më të lartë. Megjithatë, mos u përfshini në diskutime, mos lejoni që gojët e liga t’ju shpërqendrojnë. Jini këmbëngulës, të kujdesshëm në marrëveshjet dhe më vonë do të shijoni frytet e durimit dhe punës tuaj.

 

Dashuria: Personi tek i cili keni përqendruar të gjithë vëmendjen tuaj nuk do t’ju përgjigjet, dhe megjithëse e dimë që po dorëzoheni fort dhe keni një ego që nuk e duron dot humbjen, ndoshta është koha të ktheni fletën tjetër dhe të hiqni dorë nga kjo marrëdhënie. Nëse e bëni këtë, shumë shpejt do të hapen në jetën tuaj mundësi të reja për një lidhje të suksesshme romantike. Luanët në lidhje ndjejnë harmoni dhe kjo është arsyeja pse kjo mund të jetë koha e duhur për të parë marrëdhënien tuaj nga të gjitha aspektet dhe për të kuptuar pse është kaq e mirë. Kjo do t’ju bëjë të vlerësoni edhe më shumë partnerin, gjë që do të thellojë marrëdhënien tuaj.

 

Shëndeti: Mundohuni të qëndroni larg dramave për të ruajtur shëndetin tuaj mendor. Shijoni sportin, vrapimin dhe shprehjen e energjisë përmes aktivitetit fizik – sepse do t’ju sjellë paqe mendore.

 

 

VIRGJËRESHA (23 gusht – 22 shtator)

Puna: Besoni në veten tuaj, aftësitë tuaja dhe qëllimet që vendosni. Mos nënshkruani kontrata dhe mos shpenzoni lehtësisht, kjo është një periudhë për zhvillimin dhe rritjen e karrierës suaj, investime dhe hapa të kujdesshëm. Do të ndjeni nevojën për të ndryshuar ambientin e punës, në të cilin yjet do ju mbështesin.

 

Dashuria: Tani është koha e duhur që të gjitha Virgjëreshat në marrëdhënie të qëndrueshme t’i vëjnë në dijeni partnerëve të tyre se, edhe pse mund të përballojnë shumë, ato kanë kufijtë e tyre. Personalisht do të përparoni, gjë që mund të çojë në konflikt me partnerin që nuk mund të ndajë me ju rritjen tuaj emocionale. Mos u futni në debate, jini të qetë, të sigurt dhe prisni që partneri të përballet me veten – sepse pas turbullirave ju pret vetëm një mirëkuptim reciprok më i thellë. Virgjëreshat beqare do kalojë një periudhë të turbullt në të cilën në ambientin e ngushtë do të ketë një person që tregon interes për ta, por në fakt nuk ka qëllime serioze. Mundohuni të bashkoheni dhe të mos “bini” në premtime të rreme dhe vlerësoni veten – do të dilni më të fortë dhe më të lumtur se sa ishit nga kjo situatë e pakëndshme.
Advertisment

 

Shëndeti: Ndiheni të bllokuar në një vend që ju bën nervoz. Udhëtoni, takoni njerëz të rinj dhe neglizhoni përgjegjësinë e madhe që ndjeni ndaj njerëzve në jetën tuaj.

 

 

PESHORJA (23 shtator – 23 tetor)

Puna: Në këtë periudhë ju presin komunikime të pafavorshme, keqkuptime dhe konflikte në ambientin e punës. Mundohuni të jeni të durueshëm dhe të shmangni grindjet me kolegët, punoni shumë dhe mos hiqni dorë nga ëndrrat tuaja. Këmbëngulja juaj do të jetë një tipar pozitiv dhe do t’ju çojë drejt suksesit në karrierë.

 

Dashuria: Duhet të mësoni të jeni delikate në dashuri, agresioni dhe nxitimi nuk do t’ju çojnë askund. Peshoret në lidhje kanë forcë të mjaftueshme për të nxjerrë në pah gjithçka që mund t’i ndodhë gjatë kësaj periudhe, por duhet të investoni në aspektin psikologjik. Atëherë kur të jeni të qëndrueshëm, edhe marrëdhënia juaj do të jetë e qëndrueshme. Peshoret beqare do të takojë një person të ri, të cilin nuk do mund ta shmangin, por që në fakt do të dalë shumë i mirë për ta. Planet tuaja padyshim kanë nevojë për një ndryshim, për të cilin as nuk keni qenë në dijeni dhe një person i ri në jetën tuaj do të vijë në momentin e duhur për të.

 

Shëndeti: Ndiheni të lodhur dhe keni mungesë energjie. Më së miri do të ishte të flini të paktën tetë orë dhe të mos sakrifikoni gjumin për aktivitete të tjera. Pas pushimit do të shijoni shumë më tepër gjithçka që ju mungon.

 

 

AKREPI (24 tetor – 21 nëntor)

Puna: Aktualisht jeni të “mbytur” nga obligimet që ju acarojnë dhe nuk ju interesojnë, gjë që ju prish humorin në punë. Megjithatë, përpiquni të mos dalloheni nga kolegët, sepse në fakt ata janë mbështetja juaj më e madhe për momentin. Edhe pse për momentin nuk jeni të kënaqur, në fakt, të gjitha detyrat e mërzitshme do t’ju çojnë drejt suksesit për të cilin po përpiqeni.

 

Dashuria: Kjo është një periudhë e pafavorshme për dashurinë për Akrepat, partneri do të ketë papritur ndryshime në sjellje dhe reagime emocionale. Kjo mund të çojë në mosmarrëveshje dhe debate, për të cilat nuk keni aspak faj, ndaj mos e vendosni veten në rolin e një zuzari. Gjithashtu mos e shmangni konfliktin sepse keni frikë nga pasojat e tij. Pasojat sigurisht që do të vijnë, dhe ju takon juve që më në fund të vendosni veten në radhë të parë dhe të bëni atë që mendoni se është më e mira për ju, edhe nëse ishte një ndarje. Akrepat beqarët do të gjejnë mbështetje emocionale në shoqërinë e një simpatie të ngushtë gjatë kësaj periudhe, gjë që do t’i bëjë ata të rishikojnë këtë marrëdhënie. Edhe pse më parë e anashkalonin këtë person, tani do të zbulojnë se në marrëdhënien e tyre ka shkëndija.

 

Shëndeti: Keni frikë nga depresioni, por nuk duhet të ikni prej tij. Vetëm kur të përballeni me veten, do të jeni në gjendje të vazhdoni përpara.

 

 

SHIGJETARI (22 nëntor – 21 dhjetor)

Puna: Në periudhën e mëparshme mund të keni humbur autoritetin apo besimin e kolegëve dhe kjo është një kohë e mirë për ta rifituar atë. Sigurisht, bëni kujdes, mos nxitoni me ndryshime dhe mos bëni lëvizje të papritura. Asgjë nuk mund të ndryshojë brenda natës, por investimet tuaja gjatë kësaj periudhe do të kenë një rezultat pozitiv me kalimin e kohës.

 

Dashuria: Në këtë periudhë do të ketë një mundësi për një lidhje, të cilën duhet ta refuzoni sepse nuk do t’ju sjellë asgjë të mirë. Mos u kënaqni pas pasionit aktual që do të prishë marrëdhënien tuaj cilësore, por edhe do të ndikojë negativisht në marrëdhëniet miqësore në jetën tuaj. Në fund të ditës, do të humbni më shumë sesa do të fitoni – dhe me shumë mundësi do të pendoheni për vendimin tuaj të nxituar. Shigjetarët beqarë do të kenë një ndryshim të papritur në fushën e dashurisë, gjë që nuk e prisnin aspak. Pranojeni atë që po ju ndodh, por tregohuni të kujdesshëm dhe flisni hapur për nevojat tuaja që në fillim. Mos bëni kompromis me veten, nuk do të humbisni askënd nëse e vlerësoni veten dhe bëni të qartë se çfarë keni nevojë.

 

Shëndeti: Rrini me njerëz të afërt, gjatë kësaj periudhe keni nevojë për mbështetje emocionale. Mos qëndroni të vetmuar, dilni në natyrë dhe përpiquni të rifitoni energjinë që ju mungon duke futur zakone të shëndetshme.

 

 

BRICJAPI (22 dhjetor – 19 janar)

Puna: Mos merrni përsipër detyrat e të tjerëve, vetëm se mund ta bëni. Jini të qëndrueshëm dhe të qetë, idetë dhe potenciali juaj me siguri do të vihen re sepse punoni shumë dhe jeni të përkushtuar ndaj punës tuaj. Të gjitha investimet tuaja të deritanishme më në fund do të shpërblehen dhe ju presin lajme pozitive për të ardhmen.

 

Dashuria: Kjo do të jetë një periudhë e zjarrtë për të gjithë Bricjapët. Pritshmëritë tuaja për dashurinë janë të larta për momentin, por mund të ofroni edhe shumë, ndaj do të ishte më mirë të përqendroheni te një person që mund të vazhdojë me ju. Nëse keni një partner, më së miri do të ishte ta magjepsni përsëri dhe të vendosni një themel të qëndrueshëm për qëllimet e së ardhmes, ndërsa nëse jeni beqar, thonë se nuk duhet të keni parasysh vetëm qëllimin, por edhe rrugën drejt tij. Shfrytëzojeni rastin për të udhëtuar dhe për të bërë njohje të reja.

 

Shëndeti: Qëndroni larg njerëzve me energji toksike që nuk ju pëlqejnë, sepse është më mirë të qëndroni vetëm dhe të përqendroheni në paqen tuaj sesa të shpenzoni për të tjerët. Ankthi mund t’ju shqetësojë, ndaj më së miri do të ishte t’i përkushtoheni shëndetit tuaj mendor.

 

 

UJORI (20 janar – 18 shkurt)

Puna: Nëse merreni me art, kjo do të jetë një periudhë shumë fitimprurëse për ju – do të keni mundësinë të realizoni ëndrrën tuaj. Zgjidhni fjalët dhe kontraktoni biznesin tuaj me kujdes; mos ikni nga investimi i parave në projekte biznesi, sepse ju pret një periudhë vendimesh të mira dhe ndryshimesh pozitive.

 

Dashuria: Afërdita, planeti i dashurisë, është me ju në këtë periudhë – do t’ju shtojë dëshirat, nevojat dhe kërkesat. Megjithatë, kini parasysh që nuk duhet t’i shtyni kufijtë e partnerit dhe të jeni të paduruar, në mënyrë që të mos ketë konflikt të padëshiruar. Pra, mos lejoni që emocionet të dominojnë sjelljen tuaj dhe përpiquni të kërkoni me delikatesë atë që ju nevojitet. Ujorit beqarë të ndalojnë së ndjekuri arritjet dhe të vendosin qartë qëllimet e tyre, sepse vetëm kështu do të jenë në gjendje t’i arrijnë ato. Tani nuk është koha për ndryshime të mëdha, më së miri do të ishte të përkushtoheshit, të analizoni se ku jeni aktualisht në jetë dhe të kuptoni mirë se çfarë dëshironi.

 

Shëndeti: Mund të ndiheni të dërmuar dhe për këtë është mirë të mos udhëtoni askund. Pushoni, gjeni paqen e brendshme dhe përqendrohuni dhe përkushtojuni krijimit të një rutine që do t’ju japë stabilitet.

 

 

PESHQIT (19 shkurt – 20 mars)

Puna: Merrni seriozisht përgjegjësitë tuaja në karrierë gjatë kësaj periudhe dhe mos u përpiqni t’ia kaloni përgjegjësinë të tjerëve. Jeni të paduruar dhe të ndjeshëm, gjë që mund të çojë në gabime nëse nuk punoni për të kontrolluar emocionet dhe profesionalizmin tuaj. Megjithatë, nëse fokusoheni mirë, ju pret një ndryshim me një rezultat pozitiv.

 

Dashuria: Në këtë periudhë, Peshqit beqarë do të ndiejnë nevojën për ndryshim dhe ndryshimi do t’i gjejë të dashuruar përmes një personi të ri, të papritur, i cili sillet sikur të jetë krejtësisht e kundërta në çdo kuptim – por në të vërtetë do të rezultojë të jetë një lidhje perfekte. Peshqit që janë në lidhje do kenë një periudhë të qetë dhe të qëndrueshme emocionalisht me partnerin, e përshtatshme për përkushtim ndaj detyrave familjare. Ju pret një periudhë plot ndryshime pozitive, plane dhe shpresa – dhe e vetmja gjë e rëndësishme është të mos përpiqeni të analizoni dhe shqetësoheni shumë. Kënaqni veten dhe shijoni gjithçka që ju sjell kjo periudhë e favorshme.

 

Shëndeti: Yjet po ju thonë se fillimi i majit është koha perfekte për të bërë pushime, për të udhëtuar dhe për të analizuar të gjitha ndryshimet që po ju ndodhin gjatë kësaj periudhe. Pushoni, meditoni dhe përpiquni të mos mendoni shumë.

- Advertisement -

TE FUNDIT