5.5 C
Tirana

Horoskopi i Paolo Fox për ditën e premte, 6 maj 2022

VENDI

DASHI

 

Të lindurit në shenjën e Dashit në këto 24 orë mund të kenë pak tension në dashuri me personat e Binjakëve, Shigjetarit dhe Virgjëreshës. Megjithatë, në përgjithësi, historitë që kanë jetuar në kohë të vështira mund të rikuperohen nëse ka vullnet nga të dy palët. Megjithatë, në punë angazhimi juaj do të shpërblehet, ndaj vazhdoni këtë rrugë, pasi duket e duhura. Ju gjithashtu mund të nxirrni disa ëndrra nga sirtari dhe të eliminoni të gjitha aktivitetet që nuk po funksionojnë siç do të dëshironit. Mundohuni të bëni gjithçka me qetësi, edhe sepse nuk ka nevojë të ekzagjeroni tani që fundjava po vjen.

 

DEMI

Diçka në fushën sentimentale mund të marrë një kthesë të papritur, ndaj përpiquni të shmangni polemika të mundshme. Megjithatë, sharmi juaj është më i mirë se zakonisht dhe gjithashtu do të dëshironi të shikoni pak përreth këto ditë. Në punë vlerat tuaja nuk do kalojnë pa u vënë re dhe gjërat po shkojnë edhe më mirë se në të kaluarën. Këto janë ditë interesante për të përfunduar disa çështje të pazgjidhura, edhe nëse nuk është e lehtë të zgjidhni të gjitha problemet. Lodhja e javës ndjehet, por me ardhjen e fundjavës mund të relaksoheni pak.

 

BINJAKËT

Në fushën sentimentale jeni më të qetë në këto 24 orë. Ndoshta do të jetë gjithashtu e mundur që të ketë një takim të këndshëm dhe pozicioni i Venusit jep një dorë për t’u rikuperuar. Nëse është e nevojshme, mos hezitoni të propozoni dhe të ecni përpara. Ndonjëherë nuk është e lehtë të mbash hapin me ju dhe madje mund të dukeni shumë nervozë. Në punë, shmangni nxitjen e polemikave dhe fokusohuni te diplomacia. Zakonisht nuk e duroni dot mungesën e respektit dhe kjo mund të justifikojë edhe nervozizmin tuaj me raste.

 

GAFORRJA

Në fushën sentimentale duhet të përpiqeni të ndërmjetësoni, përndryshe rrezikoni shumë polemika. Mos i shkundni gjërat shumë, mund të jetë kundërproduktive. Pamja e yjeve ju shtyn të reflektoni, mund të ketë ndryshime të rëndësishme në jetën tuaj, por në fund do të dini si t’i menaxhoni ato. Në punë ka disa siklete, veçanërisht nëse keni mbyllur së fundmi një bashkëpunim. Sidoqoftë, mos u shqetësoni shumë, sepse përfundimisht të tjerët do t’ju kërkojnë dhe atëherë mund të keni mundësi të reja.

 

LUANI

Kjo është një periudhë yjore që mbështet veçanërisht takime të reja dhe marrëdhënie ndërpersonale. Sidomos luanët që janë ende në kërkim të një shpirti binjak, duhet të përpiqen të bëjnë një lëvizje përpara, duke lënë mënjanë zhgënjimet e së shkuarës. Ata që jetojnë prej kohësh në çift, tashmë mund ta legalizojnë zyrtarisht bashkimin me personin që duan. Në punë do të ketë mundësi të rëndësishme për të mos u humbur.

 

VIRGJËRESHA

Tensionet e reja në dashuri janë ende në rrugë, veçanërisht për njerëzit që jetojnë përkrah Binjakëve dhe Shigjetarit. Këtë fundjavë do t’ju duhet të përpiqeni të jeni më pajtues dhe zbutës, ndoshta duke u përpjekur të mbani veten larg polemikave edhe për çështje të parëndësishme. Lajmet magjepsëse në lidhje me punën janë në rrugë e sipër. Vetëm personat e Virgjëreshës që tregojnë veten se janë me të vërtetë me iniciativë dhe të hapur ndaj ndryshimeve do të jenë në gjendje të kuptojnë disa situata të favorshme.

 

PESHORJA

Në dashuri do ketë ende disa çështje të mprehta për t’u sqaruar me partnerin. Nuk duhet të bëni gabim të mbylleni si iriqi dhe të heshtni për ankthet dhe frikën tuaj. Shumë më mirë të jesh e sinqertë dhe i drejtpërdrejtë, pa filtra. Sipas horoskopit të ditës, në punë do të duhet të bëni një bilanc të situatës, gjithashtu të përpiqeni të kuptoni se në cilën rrugë doni të shkoni dhe në cilin drejtim.

 

AKREPI

Një fazë rikuperimi hapet për Akrepin, veçanërisht kur bëhet fjalë për punë dhe aktivitete praktike. Sipas horoskopit të sotëm, në punë do të jetë e nevojshme të bëni një përzgjedhje të prioriteteve tuaja. Ju nuk mund të vazhdoni me gjithçka. Është shumë më mirë të përpiqeni të bëni një përzgjedhje të përshtatshme të gjërave për të bërë, duke vënë në radhë të parë vetëm gjërat që mund t’ju sjellin përfitime konkrete dhe të menjëhershme. Mirëkuptim për çiftet e sapolindura.

 

SHIGJETARI

Nëse jeni të interesuar për një person të dashur, përfitoni nga rasti për të organizuar diçka të këndshme këtë të premte. Mundohuni të qëndroni larg tensioneve, të cilat mund të prishin gjithçka në fushën sentimentale. Në punë mund t’ia dilni dhe në këtë fazë favorizohen profesionistët e lirë. E keni kuptuar që situata juaj profesionale po ndryshon dhe kjo përfshin edhe disa lajme. Duhet të keni pak durim, gjërat do të përmirësohen së shpejti. Këto ditë kur kuptoni se po përjetoni shumë tension, duhet të përpiqeni t’i lini gjërat të rrëshqasin, edhe në funksion të fundjavës. Shmangni përballjen me situata që ju bëjnë nervozë.

 

BRICJAPI

Hëna e kundërt gjeneron tensione të vogla, përpiquni të qëndroni të qetë në dashuri. Dikush mund të ketë kaluar një shkëputje të rëndë për të duruar dhe Venusi mund të vërë në dyshim ndjenjat. Ata që duan njëri-tjetrin nuk do kenë probleme në dashuri, por mund të kenë vetëm një distancë fizike apo psikologjike nga partneri. Vizioni juaj profesional po pëson ndryshime dhe nëse duhet të flisni me një shef mos u tregoni pesimistë, sepse ngadalë po rikuperoni. Megjithatë, ditët më të mira të javës po vijnë, të cilat do të jenë e shtuna dhe e diela. Mundohuni të dëgjoni trupin tuaj, pushoni nëse jeni të lodhur.

 

UJORI

Kjo e premte është një ditë e mirë për ndjenjat, por përpiquni të qëndroni larg çdo debati që mund të lindë në mbrëmje. Në javët e fundit ju tashmë keni pasur mundësinë të distanconi njerëzit që ishin të paqartë ose që mendonit se nuk ishin afër vlerave tuaja. Jeni të zënë me punë, por mos u tërhiqni shumë. Sipas horoskopit të ditës, shumë do të duan të rikthehen në lojë, por ka edhe gabime që lidhen me të kaluarën me të cilat duhet të merreni. Kushtojini vëmendje kostove, mos u ekspozoni shumë.

 

PESHQIT

Kjo ditë karakterizohet nga një element shtesë në fushën sentimentale. Situata duhet menaxhuar me kujdes dhe ka marrëdhënie që intrigojnë më shumë, janë ato më të komplikuara. Mos nxitoni të kërkoni diçka. Në punë angazhimi juaj do shpërblehet dhe kënaqësitë nuk do të vonojnë. Dikush së shpejti do të duhet të fillojë një rrugë të re karriere. Në disa momente do të ndiheni të lodhur, por ekziston mundësia e rikuperimit.

- Advertisement -

TE FUNDIT