10.5 C
Tirana

Horoskopi ditor, e marte 19 maj 2020

VENDI

Dashi- Jeta në çift nuk do të jetë shumë e qetë dhe në shumë momente do të keni konflikte me partnerin. Sektori i financave do të jetë përgjithësisht i qetë dhe pa probleme. Mund të kryeni pa frikë shpenzimet e domosdoshme.

 

Demi- Yjet janë pozitivë në përgjithësi, por duhet të tregoni shumë kujdes në planin ekonomik, pasi nuk arrini dot të kontrolloni shpenzimet.

 

Binjakët- Me Mërkurin në një orbitë të përshtatshme nga njëra anë dhe me Afërditën që vazhdon t’ju stimulojë, nuk do ta keni aspak të vështirë të arrini rezultate pozitive si në punë, ashtu dhe në dashuri.

 

Gaforrja- Ata që janë në një lidhje do të kalojnë një ditë mjaft pozitive dhe nuk do të kenë asnjë problem. Çastet romantike nuk do kenë të ndalur. Ndërsa në planin financiar gjendja ka për të qenë goxha e qëndrueshme dhe nuk do ju sjellë stres.

 

Luani- Ditë harmonike dhe e mbushur me entuziazëm ka për të qenë kjo e sotmja për ata që janë në një lidhje. Do të jeni në humor dhe të gatshëm për të bërë çdo lloj çmendurie që do t’ju propozojë partneri. Në lidhje me financat, do të jeni goxha të favorizuar dhe gjendja do të mbetet e kënaqshme.

 

Virgjëresha- Pas një periudhe relativisht të qetë, duket se vjen momenti për t’u përballur me një moment të vështirë, të cilin do ta kaloni me sukses edhe në sajë të ndihmës së dikujt.

 

Peshorja- Sot duhet të tregoni kujdes, sidomos në marrëdhëniet me njerëzit e afërt, për shkak të ndikimit negativ të Afërditës dhe Hënës në shenjë. Në punë do të jeni shumë aktivë, por në aspektin ekonomik jeni duke shpenzuar më shumë seç duhet.

 

Akrepi- Marrëdhënia juaj me partnerin/en do të përmirësohet edhe më tepër. Falë Venusit do të tregoheni më të kuptueshëm dhe tolerantë me të. Në planin financiar, gjërat do të fillojnë të përmirësohen, por ju nuk duhet të shpenzoni për objekte pa vlerë.

 

Shigjetari- Duhet të ndryshoni rutinën e jetës së përditshme sepse është një nga armiqtë me kryesore të jetës në çift. Sa i përket financave, duhet të jeni në kursimtarë që të mos kaloni një periudhe të vështirë.

 

Bricjapi- Sot janë të gjitha gjasat për një ditë shumë aktive e me shumë intensitet në planin profesional, por që në sajë të rezultateve të pritshme, do t’ju bëjnë të ndjeheni mirë edhe në atë sentimental.

 

Ujori- Me një mori planetësh që ju mbështesin, sot është vërtet më vështirë të humbasësh se të fitosh. Hëna ju rrit nervozizmin, por nga ana tjetër ju bën edhe magjepsës.

 

Peshqit- Ata që kanë krijuar një lidhje do të përjetojnë shumë kënaqësi dhe do jenë të gëzuar në çdo moment. Përveç këtyre do të jeni edhe sensualë dhe pasionantë. Ndërsa në lidhje me financat, një pakujdesi e vogël mund t’ju sjellë probleme që as nuk i kishit menduar.

- Advertisement -

TE FUNDIT