12.5 C
Tirana

Horoskopi ditor, e diele date 23 maj 2021

VENDI

DASHI

Me siguri nuk do të jetë një ditë e paharrueshme, por gjithsesi mund të keni takime interesante, veçanërisht në dashuri. Mundësi të shkëlqyera mund të arrijnë në punë, madje papritmas, në varësi të profesionit tuaj nëse ju kënaq apo nëse jeni duke kërkuar diçka ndryshe.

DEMI

Sipas horoskopit të Paolo Fox, do të jeni në gjendje të përjetoni një të Diel të karakterizuar nga emocione të forta. Nëse keni qenë beqar për një kohë të gjatë, bëhuni gati të përjetoni takime të reja, të cilat ndoshta mund t’ju çojnë të takoni shpirtin tuaj binjak. Apo thjesht preferoni aventurat e një nate? Në punë, mund të bëni një hap shtesë për të zgjidhur problemet financiare.

BINJAKËT

Hëna ju mbështet në dashuri. Por jo vetëm kaq, sepse në krahun tuaj keni edhe Diellin, Venusin dhe Merkurin: kjo mund të çojë në fillimin e një rruge të re sentimentale, veçanërisht nëse vini nga një traumë e keqe ose nëse keni qenë beqar, për një kohë të gjatë. Filloni projekte të reja edhe në punë, përndryshe mërzia do të mbizotërojë.

GAFORRJA

Shmangni grindjet e panevojshme me ata që ju rrethojnë, sepse Hëna është disonante. Për fat të mirë, që nga e hëna, gjërat do të përmirësohen kështu që ju të mund të zgjidhni problemet që janë pezull për disa kohë. Punoni shumë në punë, por nuk ndiheni të vlerësuar sa duhet nga kolegët dhe eprorët. Ndoshta kanë disa borxhe për t’u paguar. Do të jetë më mirë që nga qershori.

LUANI

Hëna është e favorshme, por kujdes për dashurinë, nëse jetoni dy marrëdhënie në të njëjtën kohë. Këshilla është që të mbyllni njërën nga të dyja sa më shpejt të jetë e mundur dhe të përqendroheni në atë që ju eksiton më shumë. Në punë, prisni përgjigje të rëndësishme, veçanërisht nëse jeni të varur.

VIRGJËRESHA

Kjo është një e diel e reflektimit dhe gjithashtu pak e nënshtruar. Kohët e fundit ka pasur disa konflikte në dashuri, dhe në planin afatgjatë ato mund të ndikojnë në forcimin në çift. Mund të ketë lajme të rëndësishme së shpejti në punë, por kini kujdes nga zgjedhjet që bëni. Ata mund të krijojnë probleme për ju.

PESHORJA

Kjo e diel do të jetë vërtet e favorshme për sa i përket dashurisë. Mund të takoni njerëz të rinj dhe më në fund të njihni shpirtin tuaj binjak. Në punë do të keni pozicione prestigji dhe përgjegjësie: tregojini të gjithëve vlerën tuaj dhe përballeni me kujdes. Suksesi dhe karriera juaj janë në rrezik.

AKREPI

Sipas horoskopit të Paolo Fox, keni një gjallëri të shkëlqyeshme dhe një dëshirë të madhe për të bërë mirë, dhe ata që ju rrethojnë do të bëjnë përshtypje të favorshme. Në dashuri, mundësi të shkëlqyera në ditët në vijim. Në punë, duhet kujdes. Ditët në vijim do të jenë vendimtare. Shtrëngoni dhëmbët nëse gjithçka ende nuk ju shkon siç duhet.

SHIGJETARI

Do të jetë një e diel shumë interesante për ju. Në dashuri, nëse ka pasur diskutime me partnerin tuaj, koha më e mirë për të rregulluar do të jetë qershori, prandaj kini pak më shumë durim. Në punë doni aventura të reja dhe stimuluese, sepse rutina e zakonshme ju ka lodhur.

BRICJAPI

E diela me gjallëri të mirë në çdo fushë, edhe nëse vërtet nuk doni ta teproni, prandaj mos vendosni shumë mish në zjarr dhe përfitoni nga fundjava për të rimbushur bateritë. Në punë mund të përballeni me procese gjyqësore dhe çështje ligjore që do t’ju duhet t’i zgjidhni sa më shpejt që të jetë e mundur. Mos e merrni dhe mbështetuni në këshillën e atyre që dinë më shumë se ju.

UJORI

Sipas horoskopit të Paolo Fox (23 maj 2021), nëse jeni beqar mund të njihni një person që do t’ju bëjë t’ju rrahë zemra më shpejt sesa keni për një kohë të gjatë. Kështu që diçka e bukur mund të lindë, bëhuni gati të përjetoni emocione të forta. Në punë, nëse keni biznesin tuaj, mund të filloni përsëri në një mënyrë të shkëlqyeshme.

PESHQIT

Disa prej jush mund të kenë takuar një person dhe mund të thotë shumë, por kini kujdes dhe kontrolloni emocionet. Në punë duhet të gjeni ekuilibrin e duhur, nëse keni pasur diskutime mund ta gjeni zgjidhjen në qershor. Kini pak durim!

- Advertisement -

TE FUNDIT