20 C
Tirana

Horoskopi ditor, 7 dhjetor 2019. Zbuloni fatin tuaj për sot.

VENDI

Dashi. Do ketë ngjarje te jashtëzakonshme gjate kësaj dite për ata qe janë ne një lidhje. Gjithçka do jete ndryshe dhe akoma me emocionuese se me pare. Beqaret gjithashtu do kenë shume fat dhe do e gjejnë personin me te përshtatshëm. Ne planin financiar mos rre zikoni shume nëse nuk doni qe situata te marre tatëpjetën. Shmangni investimet qe kishit menduar.

Demi. Do jeni me te vendosur se kurrë gjate kësaj dite ta përmirësoni jetën tuaj ne çift dhe do ia dilni mbanë me sukses. Situata do behet me e ngrohte sesa ka qene. Beqareve do iu ndodhe diçka e jashtëzakonshme e cila do ua ndryshoje menjëherë jetën. Financat duhet ti menaxhoni me shume kujdes. Vetëm ne këtë mënyrë do shmangni vështirësitë.

Binjaket. Dashuria ne çift do shkoje me se miri sot Do e ruani te ngrohte komunikimin dhe do e forconi bashkëpunimin. Disa do mund te dalin edhe nga rutina ne te cilën ishin futur. Beqaret nga ana tjetër do lëvizin çdo gur qe kane ne dore, por serish nuk do arrijnë dot te krijojnë një lidhje. Për te përmirësuar financiar do iu duhet te merrni patjetër hua.

Gaforrja. Do jeni me te qarte për ndjenjat tuaja gjate kësaj dite dhe do flisni me ne fund hapur me atë qe keni ne krah. Për çdo vendim qe do merrni do bini te dyja palët dakord. Beqaret do marrin pa fund ftesa, por nuk do iu interesojnë aspak. Për momentin ata kane gjera te tjera edhe me te rëndësishme për te bere. Ne planin financiar duhet ti bëni mire llogarite para se te shpenzoni.

Luani. Do ketë disa probleme te vogla sot ne jetën tuaj ne çift megjithatë asgjë për tu alarmuar nuk ka për te ndodhur. Si ju ashtu dhe partneri do mendoni gjithmonë te bëni me te mirën. Për beqaret do jete një dite e rëndësishme dhe e mbushur me takime te mrekullueshme. Qe te ardhurat te jene te mira, nuk duhet te shpenzoni pa mbarim.

Virgjeresha. Sot do futeni ne një faze mjaft delikate juve qe jeni ne çift. Nuk do bini dakord për asgjë me partnerin dhe kjo mund te sjelle tension e debat te forta. Beqareve nuk do iu mungojnë ftesat, por ata nuk do jene ne humor për te pasur njohje te reja. Me financat nuk duhet te rrezikoni shume. Vetëm ne këtë mënyrë gjendja do qëndrojnë e pandryshuar.

Peshorja. Venusi do jete i pozicionuar keq sot ne jetën tuaj ne çift. Do e keni te vështirë te ruani një ambient te këndshëm dhe te mos keni debate. Beqaret do dyshojnë për çdo ftese qe do iu behet dhe ne këtë mënyrë do mbeten serish vetëm. Gjendja financiare nuk do jete e keqe, megjithatë para se te shpenzoni duhet te mateni mire dhe te shihni sa para keni.

Akrepi. Jeta ne çift do filloje dalëngadalë te përmirësohet sot dhe me ne fund do rigjeni qetësinë qe aq shume keni kërkuar. Shfrytëzojeni çdo minute sikur te ishte e fundit. Beqaret do argëtohen pa fund me miqtë dhe persona te tjerë dhe nuk do e ndiejnë nevojën e një personin ne krah. Ne planin financiar do jeni shume te zotet dhe do arrini ta përmirësoni situatën.

Shigjetari. Ka rr ezik qe sot te mos i bëni dot me balle konkurrencës se forte ne dashuri dhe te dorëzoheni. Dikush tjetër ka kohe qe është munduar ta beje për vete parterin dhe sot do ia dale. Beqaret do kenë një dite te qete dhe pa asgjë te jashtëzakonshme. Financat do i menaxhoni me kujdes dhe gjendja nuk do jete problematike.

Bricjapi. Sot partneri do iu beje surpriza pa fund dhe do iu siguroje me tepër për dashurinë qe ndjen për ju. Do ndiheni me se miri. Beqaret me ne fund mund te fillojnë një histori dashurie romaneske dhe mjaft emocionuese. Here pas here nuk do iu besohet se jeni ne realitet. Financat nuk do jene te këqija, megjithatë mire do jete te mos shpenzoni pa u menduar.

Ujori. Nëse jeni ne një lidhje, ka rrezik qe sot te ketë probleme komunikimi. Kjo do sjelle here pas here debate dhe mosmarrëveshje. Beqaret do jene ne humor te mire dhe te gatshëm për te dale neper takime me personat qe do i ftojnë. Gjendja financiare do lere shume për te dëshiruar. Ne asnjë mënyrë mos kryeni shpenzime kuturu sepse mund te mbeteni pa para.

Peshqit. Do jeni me xheloze se kurrë sot dhe kjo mund te ketë pasoja negative tek jeta ne çift. Partneri nuk do jete ne humorin duhur për te duruar histerinë tuaj te kote. Beqaret duhet te tregohen te sinqerte me veten e tyre si fillim dhe te mos fillojnë histori dashurie pa dëshirë. Edhe për financat do jete një dite negative. Mund te lindin probleme goxha te mëdha.

- Advertisement -
- Advertisement -

TE FUNDIT