12.5 C
Tirana

Horoskopi 16 Maj, ja çfarë kanë parashikuar yjet për ju

VENDI

Dashi

 

Eklipsi i Hënës në Akrep do të sjellë shumë konfuzion, veçanërisht në marrëdhëniet dhe kontaktet ndërpersonale. Mund të ndiheni të tradhtuar nga disa në mjedisin tuaj dhe ndoshta është koha për të bërë sqarimet e nevojshme dhe për të hequr qafe, qoftë edhe në mënyrë të pakëndshme, marrëdhëniet toksike.

Në planin financiar do ketë shumë pengesa, sidomos përsa i përket borxheve dhe detyrimeve të prapambetura.

Demi

 

Dita e përqendron vëmendjen tuaj në menaxhimin e duhur të gjithë shoqërimit tuaj.

Në planin financiar nuk do ketë vështirësi serioze. Biznesi juaj ndikohet shumë dhe veçanërisht marrëdhëniet me bashkëpunëtorët dhe kolegët.

Binjakët

 

Me një eklips hënor në Akrep, detyrimet dhe çështjet e pazgjidhura të përditshmërisë do t’ju vënë nën shumë presion dhe stres dhe përveç kësaj, mund t’ju duhet të vraponi për persona të tjerë që do të kenë nevojë për ndihmën tuaj. Gjithashtu, do të ishte mirë që sot të shmangni ndryshimet në pamjen tuaj.

Nga ana profesionale problemet do të jenë të shumta, por patjetër të përkohshme.

Gaforrja

 

me eklipsin e sotëm të Hënës në Akrep, duhet të bëni çmos që të ruani një imazh të mirë në jetën tuaj shoqërore dhe të mos prishni reputacionin tuaj të mirë. Përveç kësaj, çështjet me fëmijët do t’ju shqetësojnë shumë, por me logjikë dhe përpjekje do të gjeni zgjidhje të shkëlqyera.

Në planin financiar duhet të shmangni rrezikun dhe lojërat e fatit.

Luani

 

Duhet të zgjidhni menjëherë çdo problem të kaluar që është i pazgjidhshëm dhe ju streson! Konjukturat dhe ngjarjet kthehen në jetën tuaj dhe ju shtyjnë. Ndaj duhet të jeni të përgatitur për t’u përballur siç duhet me situatat, veçanërisht në çështjet e shtëpisë dhe familjes.

Në planin financiar duhet të prisni disa shpenzime të papritura.

Virgjëresha

 

Marrëdhëniet me vëllezërit e motrat, të njohurit dhe fqinjët janë tronditur, por e gjithë kjo është e përkohshme dhe nëse veproni me zgjuarsi, do të arrini lehtësisht të gjeni zgjidhje.

Nuk është dita e duhur për vendime dhe marrëveshje profesionale dhe financiare.

Peshorja

 

Eklipsi Hënor që ndodh sot në shenjën e Akrepit, mund t’ju sjellë pasiguri, ankth dhe pasiguri. Me shumë mundësi, kjo atmosferë e pakëndshme do t’ju çmontojë, por për fat të mirë e gjithë kjo është e përkohshme! Shmangni teprimet dietike, sepse me shumë mundësi do të shtoni peshë.

Në planin financiar do zbuloni se shpenzimet janë më shumë se të ardhurat tuaja dhe ndoshta do jeni të stresuar.

Akrepi

 

Do të detyroheni të merrni vendime katalitike dhe të mbyllni qarqe të rëndësishme, duke hapur qarqe të reja, në mënyrë që të vazhdoni përpara, në të ardhmen e afërt.

Në çështjet tuaja profesionale dhe financiare do ketë shumë probleme dhe presione, por duhet të ruani qetësinë

Shigjetari

 

Mbroni sekretet tuaja, sepse ato mund të zbulohen dhe do të zhgënjeheni me rezultatin e kësaj ngjarje.

Në karrierën tuaj, gabimet tuaja të vjetra zbulohen dhe ky fakt mund t’ju vërë në telashe. Çështjet financiare ju stresojnë dhe kështu, hyni në procesin e zgjidhjes së tyre.

Bricjapi

 

Disa vështirësi që do të dalin, në lidhje me përmbushjen e një ëndrre tuajën madhështore, do t’ju detyrojnë të ndryshoni taktikat tuaja për të arritur qëllimin tuaj. Përveç kësaj, mund t’ju duhet të bëni disa sqarime të nevojshme në miqësi, sot.

Në planin financiar duhet të shmangni patjetër marrëveshjet dhe firmat.

Ujori

 

Duhet të jeni të përgatitur, për të përballuar, disa ndryshime dhe sqarime të detyruara, në të gjitha fushat e jetës suaj, që do t’ju detyrojnë të merrni vendime të vështira, por të nevojshme.

Financiarisht, shkurtoni shpenzimet sot. Në karrierë duhet të jeni të kujdesshëm dhe serioz dhe të përgjegjshëm, që të mos keni humbje.

Peshqit

 

Do t’ju duhet të merrni disa vendime, të cilat lidhen me marrëdhëniet shoqërore, një automjet apo një lëvizje. Mund të tronditeni sot nga një mesazh që do të merrni apo një lajm që nuk e prisnit. Tema studimesh apo çështje që lidhen me jashtë, janë hedhur.

Profesionalisht, shmangni sot diskutimet dhe marrëveshjet, sepse gjërat nuk janë ashtu siç duken. Në planin financiar, me siguri do të shpenzoni më shumë seç duhet.

- Advertisement -

TE FUNDIT