18.5 C
Tirana

Grumbullohet kombëtarja, shkon në 4 numri i shkodranëve

VENDI

Panuçi ka shpallur listën për dy miqësoret që do të zhvillohen ndaj Kosovës më 29 maj, por edhe ndaj Ukrainës në datën 3 qershor.
Ajo qe te ben pershtypje ne listen e publikuar sot eshte rritja e numrit te futbollisteve shkodrane qe do te grumbullohen per keto ndeshje.
Keshtu, perveç te zakonshmit Elseid Hysa apo dhe Bekim Balajt, ajo qw bie ne sy eshte grumbullimi per here te pare i Sindrit Gurit.
Sulmuesi shkodran i Kukesit kesisoj kurorezon me sukses nje sezon shume te suksesshem qe ka zhvilluar dhe merr ftesen e shumepritur.
Por nga ana tjeter, rikthehet pas shume kohesh ne kombetare edhe mesfushori Armando
Vajushi qe duket se ka kapur formen e duhur ne kampionatin italian dhe prandaj do jete serish pjese e kuqezinjve.
www.shkodrasport.com

- Advertisement -

TE FUNDIT