3.5 C
Tirana

Grabitja e bankës në Koplik/ Policia ngre helikopterët për gjetjen e autorëve, dyshohet se janë larguar drejt…

VENDI

Prej mëse 2 orë shërbimet e Policisë janë vënë në ndjekje të autorëve të grabitjes së bankës së nivelit të dytë në Koplik, ngjarje e ndodhur rreth orës 14:00.

 

Në ndihmë të Policisë lokale kanë shkuar shërbimet e Drejtorisë Vendore të Policisë Shkodër dhe grupe të FNSH Shkodër. Gjithashtu policia tha se janë ngritur pika kontrolli, me qëllim identifikimin dhe kapjen e autorëve.

 

Në kërkim të autorëve pervec forcave të FNSH, policia po patrullon zonën edhe me helikopter. Autorët janë drejtuar drejt fshatrave kufitare me Malin e Zi.

 

 

 

 

- Advertisement -

TE FUNDIT