12.5 C
Tirana

Grabitësit qëllojnë me 3 plumba të zotin e shtëpisë

VENDI

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Peshkopi, ku një i ri është qëlluar me armë zjarri në banesën e tij nga disa persona që tentuan ta grabisin.

Mësohet se personi i plagosur është shtetasi Adraman Selishtes. Sipas policisë, personat kanë thyer dyert e banesës me qëllim grabitjen, por djali i shtëpisë, Arsen Selishta është përleshur me grabitësit duke u plagosur me tre plumba.

I plagosuri u dërgua në spital nën kujdesin e mjekëve dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Policia ka nisur hetimet për zbardhjen e ngjarjes dhe kapjen e autorëve.

Top Channel

- Advertisement -

TE FUNDIT