21.5 C
Tirana

Gent Cakaj nuk njeh xhentilesë, ja kush ia hap derën makinës kur zbret në Bratislavë (Foto)

VENDI

Teksa ndodhej në Bratislavë, pasi Shqipëria mori sot zyrtarisht Kryesinë e OSBE, Ministri i Jashtëm në detyrë Gent Cakaj nuk është treguar aspak kavalier ndaj gruas në moshë, e cila i hapi derën e makinës, teksa zbriste në Bratislavë.

Videoja u regjistrua në momentin kur Cakaj ka zbritur nga makina për të shkuar në ceremoninë e marrjes së Kryesisë së OSBE-së, ndërsa më pas takon ministrin e Jashtëm sllovak, Miroslav Lajcak kryesuesi i derimëtanishëm i kësaj organizate.

Ditën e sotme Shqipëria mori kryesimin e OSBE. Përveç ministrit të Jashtëm në detyrë Gent Cakajt, i pranishëm në Sloveni ishte edhe kreu i qeverisë shqiptare Edi Rama, i cili e cilësoi këtë moment historik dhe inspriues për vendin.

Nga ana tjetër ministri Cakaj thotë se Shqipëria është krejtësisht e gatshme për të udhëhequr një Kryesi të besueshme, bashkëpunuese dhe efektive.

- Advertisement -
- Advertisement -

TE FUNDIT