10.5 C
Tirana

Gazetari i përgjigjet Sali Berishës: Fëmijët e mi s’janë martuar me Kushërinj apo rr….. hotelesh

VENDI

Ish-Kryeministri Berisha ka akuzuar disa gazetarë si pjesë e qeverisë duke iu përmendur përfitimet që supozohet se ata kanë marrë. Pjesë e këtyre gazetarëve është edhe Mero Baze i cili nuk ia ka kursyer përgjigjen ish-kryeministrit.

 

Në fjalën e tij Baze thotë se “fëmijët e tij kanë arritur të shkollohen mirë dhe kanë gjetur punën e tyre edhe pse kanë vuajtur nga profesioni që ka babai i tyre”. Megjithatë gazetari shton në fund duke thumbuar dhe Berishën për djalin e tij se “deri tani smë janë martuar me ndonje kushërirë, apo rrospie hotelesh”.

 

Postimi i Mero Bazes:

Qenka mërzit Berisha pse kam sul muar dje shkuarjen e Ramës tek televizioni shtëpisë tij. Dhe qenka hedh në su lm duke publikuar fotot e fëmijëve të mij duke i përfshirë dhe ata si “maf jozë të shtypit” meqë e kanë babain gazetarë. Ata janë rritur duke v uajtur problemet e babait të tyre me politikën dhe për fat janë shkolluar mirë dhe janë në punë të tyre . Mua ma kanë bërë më të lehtë jetën ndryshe nga Saliut, që përveç të vra rëve të vet duhet të numurojë dhe 26 të djalit. Dhe jetën private e kanë më të mirë. Së paku deri tani smë janë martuar me ndonje kushërirë, apo rro spie hotelesh.

 

Statusi i Berishës:

- Advertisement -

TE FUNDIT