23.5 C
Tirana

Futi Berishën në listën e zezë, Eduard Selami i gëzuar sa më ska: Faleminderit SHBA-së

VENDI

Ish-kryetari i PD-së Eduard Selami ka falënderuar SHBA-në që futi Sali Berishën dhe familjen e tij në listën e zezë duke i shpallur “non grata”.

Në një postim në Twitter, Selami shkruan se ky është fillimi i fundit të korrupsionit në Shqipëri.

“Fillimi i fundit te korrupsionit dhe pandeshkimit te larte dhe te gjate ne Shqiperi. Faleminderit USA” mbyllet postimi.

Selami kandidoi sërish për të drejtuar PD-në në 2017, por humbi përballë Lulzim Bashës duke u larguar me një sërë akuzash kundër lidershipit aktual./ Abcnews.al

- Advertisement -

TE FUNDIT