31.5 C
Tirana

Futbolli në zi/ Pas 4 ditësh kërkime, policia gjen trupin e pajetë të ish-futbollistit të njohur

VENDI

Trupi i ish-sul muesit të Halifax dhe Chorley, James Dean është gjetur pas një kërkimi të gjatë që zgjati katër ditë, ka konfirmuar Policia e Lancashire.

 

Lojtari 35-vjeçar u zhduk në zonën Oswaldtwistle, e cila është në jug-lindje të Blackburn, natën e së mërkurës.

 

Komuniteti lokal u bashkua për të kërkuar ish-sul muesin dhe një trup që i përshtatet profilit të tij u gjet të dielën pasdite.

 

Një deklaratë e lëshuar nga Policia e Lancashire thotë: “Policia që kërkon një burrë të zhdukur ka gjetur me të vërtetë një trup”.

 

“James Dean u pa për herë të fundit në zonën Orchard Drive të Oswaldtwistle rreth mesnatës të së mërkurës (5 maj)”.

 

“Pas hetimeve të gjera të policisë, një trup u gjet në zonën e Rrugës së Mullirit të Moskës rreth orës 2:25 pasdite sot (e diel, 9 maj)”.

 

“Ndërsa trupi ende nuk është identifikuar zyrtarisht, ai besohet të jetë Z. Dean. Familja e tij është informuar dhe mendimet tona janë me ta në këtë kohë”.

 

“Vdekja nuk po trajtohet si e dyshimtë dhe një ekzaminim pas vdekjes do të zhvillohet në kohën e duhur.

 

“Ne do të dëshironim të falënderonim të gjithë ata që ndihmuan gjatë kërkimit të James”, thuhet në njoftimin e policisë lokale.

 

- Advertisement -

TE FUNDIT