20.5 C
Tirana

FOTO/ Apokalipsi’: Nuk është film, por janë pamje të vërteta

VENDI

Këto pamje të frikshme tregojnë se si është ferri që po kalon Kalifornia, e cila po përballet me zjarret më të fuqishme në historinë e saj.

Një re e frikshme u shfaq të hënën mbi Kaliforni, e ngjashme me një vullkan që shpërthen ose një bombë bërthamore.
Reja Pyrocumulus njihet edhe si reja e zjarrit dhe ngrihet deri në 10 mijë metra lartësi.
 
 

Një ekspert tha se një re e tillë është e ngjashme me një stuhi rrufesh dhe ndihmon për të shpërndarë zjarret.
Mjëra zjarrfikës janë angazhuar në betejë me zjarret e fuqishme.

- Advertisement -

TE FUNDIT