23.5 C
Tirana

“Fletërrufe e porositur nga Tirana!”/ Meta thyen heshtjen për Berishën: Unë nuk …

VENDI

Presidenti Ilir Meta ka reaguar për shpalljen e ish-kryeministrit dhe familjes së tij non grata nga SHBA.

 

Meta e cilëson vendimin si një fletërrufe e porositur nga Tirana, dhe se nuk është e rastësishme që vjen tani: Kjo “fletërrufe” jo rastësisht u kërkua në këtë moment, kur procesi zgjedhor ende nuk është mbyllur zyrtarisht dhe kur institucionet, sipas Kodit Zgjedhor, duhet të shprehen lidhur me ankesat e shumta për manipulimet zgjedhore të denoncuara gjerësisht, që kanë cenuar rëndë standardet perëndimore të një procesi elektoral plotësisht të lirë, të ndershëm dhe demokratik.

 

Në reagimin e tij Presidenti bashkangjit dhe mesazhin që i ka çuar Berishës: “Përshëndetjet e mia më të sinqerta dhe solidaritet për Ju, Lilin dhe Familjen tuaj pas këtij akti të shëmtuar, të pabesë dhe të poshtër, që ka të bëjë vetëm me lobingjet antishqiptare dhe asgjë tjetër. Ata që financuan për të shpallur hero të Reformës në Drejtësi Dvoranin e Partisë mund të bënin çdo marrëzi dhe nuk mund të na habisin më me pacipësinë e tyre për respektin ndaj shtetit të së drejtës dhe pavarësinë e Drejtësisë.

 

 

- Advertisement -

TE FUNDIT