19.5 C
Tirana

“Fati i keq që do e bëj burgun në pleqëri”/ Spahiu bën deklaratën e fortë për Berishën

VENDI

Kreshnik Spahiu ka ironizuar tej mase komentet e disa prej analistëve të cilët shprehen se para se Sali Berisha të ishte shpallur person ‘non grata’ nga SHBA e kishin radhën disa të tjerë, pasi ai është jashtë roleve drejtuese të vendit.

Spahiu thotë se ky arsyetim është si të marrësh peshoren e farmacisë dhe ta ngatërrosh me peshoren e drejtësisë.

Spahiu shkruan në rrjete sociale se askush s’mund të shpallet i pafajshëm me justifikimin, se radhën e ka dikush tjetër dhe se disave u ka rënë fati keq që burgun ta kryejnë në pleqëri.

Spahiu ka përmendur rastet në botë ku dhjetëra ish-kryeministra janë arrestuar pasi janë larguar nga detyra dhe jo kur janë në funksion.

- Advertisement -

TE FUNDIT