12.5 C
Tirana

E rënde në Durrës! Zjarri përfshin banesën, dígjet brenda gruaja

VENDI

Nje grua ka humbur jeten brenda baneses se saj, pasi ajo u perfshi nga flaket. Ngjarja e rende ka ndodhur ne oret e para te mengjesit te sotem ne Durres, ne lagjen numer 9 te qytetit. Gazetari i “Panorama” raporton se gruaja qe humbi jeten eshte nje 70 vjecare, e cila banonte e vetme ne shtepi, identifikuar si shtetasja Dashurie Koci.

 

Sipas te dhenave te para ajo dyshohet te kete harruar cigaren ndezur dhe me pas flaket kane perfshire tere shtepine, duke i shkaktuar edhe vd ekjen. E ndjera ka dy vajza, njera jeton ne Itali e tjetra ne Amerike. Policia ka nisur hetimet per zbardhjen e plote te ngjarjes.

 

Durrës/Informacion paraprak Më datë 02.06.2020, rreth orës 05:00, në lagjen nr.10,Durrës, ka rënë zjarr në një banesë në katin e dytë të një pallati,e për pasojë ka humbur jetën shtetësja D.K.,70 vjeçe, e cila jetonte e vetme. Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punohet për zbardhjen e plotë të shkaqeve të ngjarjes.

- Advertisement -

TE FUNDIT